×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

پیشرفت ۳۰ درصدی احداث زیرگذر خط راه آهن تهران_ اهواز

به گزارش خبرنگار مهر، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ در این باره گفت: باتوجه به اینکه خط راه آهن تهران_ اهواز در طول سه کیلومتر در محدوده منطقه ۱۷ قرار دارد و محلات شمالی و جنوبی منطقه را به دو قسمت تقسیم کرده است، به همین منظور سه زیرگذر به شکل «یو» طراحی شده که نخستین کارگاه اجرای این سه زیرگذر در شرق ترین نقطه خیابان متین رو به روی ایستگاه مترو زمزم فعالیت فنی و عمرانی آن در حال اجرا است.

شنگی افزود: خوشبختانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران همکاری بسیار مطلوبی را برای اجرای این سه زیرگذر با شهرداری منطقه ۱۷ دارد تا تردد آسوده خودروها بین محلات شمال و جنوب این خط راه آهن به ویژه تردد خودروهای امدادی صورت گیرد.

شهردار منطقه ۱۷ خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اجرای این طرح در مسیر تردد قطار مسافربری و باربری تهران به جنوب کشور قرار دارد و حجم تردد قطار در این مسیر بالاست مهندسان ناظر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی نیز بر اجرای این طرح نظارت دقیقی دارند و همچنین کارشناسان حوزه اچ اس ای نیز به شکل ثابت در کارگاه اجرای طرح مستقر هستند.

وی در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی این طرح عمرانی اشاره کرد، گفت: در حال حاضر نخستین زیرگذر در حال احداث این سه زیرگذر پیشرفت ۳۰ درصدی دارد و سرعت فعالیت عمرانی نیز افزوده شده است تا هرچه زودتر این پروژه مورد بهره برداری شهروندان قرار گیرد.

شنگی به اطلاعات فنی پروژه پرداخت و گفت: نقشه برداری، کد گذاری و محل نصب پایه شمع صورت گرفته و در چند روز اخیر حفاری ۴۸ پایه شمع صورت گرفته و بخشی از این پایه شمع‌ها به تازگی نصب شده است؛ همچنین عملیات بتن ریزی ۴۰۰ مترمکعب برای این پروژه در نظر گرفته شده که ۱۰۵ متر مکعب این طرح در دو روز اخیر به مرحله اجرا رسیده است و ۳۰۰ متر مکعب دیگر تا چند روز آینده به اجرا در می‌آید.

شهردار منطقه ۱۷ اظهار داشت: در حال حاضر معارض شهری از جمله تاسیسات شهری و درخت وجود دارد که روند اداری رفع معارض صورت گرفته تا سرعت فعالیت عمرانی افزایش یابد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.