×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

ظرفیت سازی برای دسترسی به خدمات با کیفیت برای کودکان در سال ۱۴۰۰

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شکری، شهردار منطقه در جلسه ارائه برنامه عملیاتی شهر دوستدار کودک که با حضور مجتبی دانشور مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، دبیران کانون‌های محلات در سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد، گفت: فضاهای شهری در برآورده ساختن نیازهای اجتماعی و فردی کودکان شهر، نقش منحصر به فردی داشته و این فضاها بخش عمده ای از زمان و محیط زندگی روزمره ساکنان از جمله کودکان را به خود اختصاص می‌دهد که مناسب سازی منطقه برای کودکان در سلامت جسمی، تقویت تعاملات اجتماعی و پرورش خلاقیت کودکان می‌تواند مؤثر واقع شود.

افزایش آگاهی عمومی نسبت به حقوق کودکان، زمینه سازی و توسعه مشارکت کودکان در شهر، ظرفیت سازی خدمات با کیفیت به کودکان، بهبود کیفیت محل زندگی کودکان، توسعه فضای اثر بخش برای رشد کودکان از طریق بازی و تفریح از جمله راهبردهای شهردار منطقه در این جلسه بود.

او با بیان اینکه ما نسبت به تک تک فرزندان شهر مسئول هستیم ادامه داد: علاوه بر اینکه باید شرایط را به لحاظ عمرانی و سخت افزاری آماده کنیم، می‌بایست به لحاظ ذهنی و نرم افزاری نیز ظرفیت‌های خوبی را برای خدمت رسانی به اقشار جامعه به ویژه کودکان فراهم کنیم.

شهردار منطقه با ارائه این پیشنهاد که سعی کنیم به تدریج شهر را به شهری که دوستدار تمامی اقشار جامعه از کودک تا سالمند گرفته، تبدیل کنیم، یادآور شد: شاخصه‌های بسیاری از طرح و پروژه‌ها در سال ۱۴۰۰ به گونه‌ای باشد که برای تمامی اقشار از جمله کودکان مناسب سازی و تعریف شود.

مجتبی دانشور، مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در این جلسه به همراهی و تعامل مناسب اداره آموزش شهروند ی منطقه در پیشبرد طرح شهر دوستدار کودک اشاره کرد و ادامه داد: این طرح دیرتر از زمان معمول در منطقه ۱۳ آغاز شد، ولی این منطقه توانست با عمل به دستورالعمل‌ها، روند طرح را به مراحل خوبی رسانده که نشان دهنده توجه مدیریت ارشد منطقه و همکاری مناسب مجموعه دارد.

او یادآور شد: طبق برنامه عملیاتی محلات منتخب شهر، پروژه‌ها بر اساس شاخصه‌های سلامت، ایمنی، محیط زیست، کالبدی، فرهنگی و اجتماعی متناسب با کودکان تعریف و طراحی شود.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.