×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

شتاب اجرای طرح‌های عمران روستایی در کشور

به گزارش روستانیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی کریمی فیروزجایی در جمع دهیاران بخش لاله آباد شهرستان بابل افزود: عمران و آبادانی روستاها جزو طرح های اولویت دار دولت و مجلس انقلابی است.
نماینده مردم بابل با اشاره به بودجه سال آینده کشور ادامه داد: رویکرد عمده بودجه عمرانی در سال آینده ساماندهی و اجرای پروژه های زیرساختی در مناطق روستایی و مناطق محروم کشور است.
این نماینده مجلس با تأکید بر ضرورت توجه به سرمایه‌گذاری در روستاها افزود: رونق تولید و اشتغال در مناطق روستایی کشور نیازمند سرمایه گذاری است.
وی گفت: با نگاه اصولی دولت و مجلس، روستاها به کانون تولید و اشتغال پایدار تبدیل خواهد شد.
دبیرهیئت رئیسه مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی انجام شده قرار است بانک‌ها تسهیلات تولیدی و اشتغال‌زایی خود را روانه روستاها کنند.
این مسئول پارلمانی توجه به فضای کالبدی روستاها را با اهمیت دانست و افزود: در روند بهسازی و نوسازی مناطق روستایی حفظ بافت سنتی و فرهنگی روستاها مبتنی بر معماری ایرانی- اسلامی ضرورت دارد. 
کریمی فیروزجایی فرهنگ روستاها را فرهنگ کار و تلاش در پرتو روحیه جهادی دانست و افزود: روستاییان در حفظ باورهای اعتقادی و الگوهای معرفتی پیشتازند.
عضو مجمع نمایندگان مازندران با تأکید بر تشکیل هسته های فرهنگی و جهادی با حضور جوانان روستایی گفت: دهیاران بعنوان حلقه واسط دولت و روستاییان نقش با اهمیتی در شکل گیری این هسته های پرثمر دارند .
وی اضافه کرد: باید ضمن توجه به مطالبات صنفی دهیاران، جایگاه حقوقی و شرح مسئولیت ها و اختیارات آنان تبیین شود.
وی دهیاران را نماد شادابی و سرزندگی روستاها دانست و افزود: دهیاران باید با تقویت فرهنگ همبستگی و خودباوری در روستاها روند مهاجرت جوانان به شهرها را معکوس کنند.
این نماینده مجلس لزوم صیانت از فرهنگ بومی را در مقابل فرهنگ های وارداتی یادآور شد و افزود: فرهنگ “ما می‌توانیم” در روستاها نیازمند تقویت و حمایت همه جانبه است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.