×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

پایش ایمنی و موارد بهداشتی در مبادی ورود و خروج زائران کربلا

به گزارش خبرگزاری مهر، با نزدیک شدن به روز ۲۶ شهریور ماه و اربعین حسینی و در حالی که شماری بسیاری از زائران ایرانی در حال برگشت از این سفر زیارتی از طریق مبادی مرزی تعیین شده هستند، فعالیت گروه اعزامی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با مأموریت نظارت و پایش بر موارد ایمنی، سلامت و بهداشت محل-های استقرار و مسیرهای عبوری همچنان ادامه دارد.

فعالیت این گروه اعزامی از ۱۶ مهرماه در مرزهای چهارگانه مهران، شلمچه، چزابه و خسروی آغاز شده است و تا پایان این سفر زیارتی و بازگشت شرایط به حالت عادی ادامه خواهد داشت.

علی نصیری از روز سه شنبه با حضور در مناطق مرزی مهران و خسروی از نزدیک در جریان خدمات این گروه و نیز خدماتی که از سوی واحدهای مختلف شهرداری تهران از جمله سازمان-های آتش نشانی، مدیریت پسماند، معاونت خدمات شهری و مناطق شهرداری در قالب حضور در نقاط مرزی و موکب‌های برپا شده برای رفاه حال زائران انجام می‌شود، قرار گرفت و ضمن قدرانی از خدمات پرسنل شهرداری در این مناطق با ارائه توصیه‌هایی خواستار تداوم ارائه بهترین خدمات تا زمان بازگشت تمامی زائران شد.

بر اساس گزارش سرپرست گروه اعزامی این سازمان به مناطق مرزی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین به اتفاق جمعی از مدیران محلی از موکب‌های برپا شده توسط شهرداری‌های مناطق ۲، ۵ و ۱۱ و همچنین مجموعه‌ها و تدارکات پیش بینی شده در مسیرهای منتهی به مناطق مرزی بازدید کرد و در جریان کم و کیف خدمات این موکب‌ها به زائران قرار گرفت.

کارشناسان اعزامی در قالب این تیم ناظر، همه روزه براساس برگه‌های استاندارد ایمنی، سلامت و بهداشت با حضور در موکب‌ها، مسیرهای تردد، ایستگاه‌های برپا شده، سرویس‌های بهداشتی و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی حضور می‌یابند و کاستی‌ها و کمبودهای مشاهده شده را ثبت و توصیه‌های رفع نواقص را به متولیان هر بخش اطلاع و ارائه می‌دهند و بر رفع آنها نظارت کافی دارند.

بر همین اساس تاکنون همکاری میان نهادهای مستقر در این مناطق از جمله عوامل سپاه، ارتش، وزارت دفاع، شهرداری تهران، سایر سازمان‌ها و نهادها و نیز مسئولان محلی برای تأمین هرچه بیشتر ایمنی و بهداشت زائران مطلوب توصیف شده است و طی جلسات مستمر و روزانه هماهنگی کامل میان نیروهای مستقر در این مناطق مرزی برقرار است. همچنین از اینکه امسال برای نخستین بار مقوله نظارت بر ایمنی، سلامت و بهداشت به صورت متمرکز و مستمر انجام می‌شود استقبال به‌عمل آمده است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.