×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امانی: من گفته ام ذهنیتی که درخصوص زمینه فساد در شهرداری وجود دارد مربوط به گذشته است /چمران: ایرادات قابل رفع است

به گزارش خبرنگار شهر، علی اصغر قائمی عضو شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و یکمین جلسه شورا با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی شورا شأن نظارتی آن است، اظهار کرد: اعضا حق دارند با تشخیص خود و البته با رعایت انصاف، نظرات کارشناسی خود را بیان کنند و سلب این حق، سلب حق مردم است.

وی همچنین تصریح کرد: اینکه تذکرات اعضا بر اساس برداشت شخصی در یکی از خبرگزاری‌ها منتشر و منجر به صدور بیانیه شود، نقض غرض است. تقاضای ما این است که فضای آزادی بیان به گونه ای رقم نخورد که اعضا دچار خودسانسوری شوند و از وظیفه خود شانه خالی کنند. از شهردار تهران نیز تقاضا داریم که تذکرات لازم را به ارکان اجرایی در این خصوص بدهند.

ذهنیتی که در خصوص زمینه فساد در شهرداری وجود دارد مربوط به گذشته است

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به بیانیه حراست شهرداری تهران علیه این عضو شورا  گفت: اتفاق عجیبی در مقابل مصاحبه بنده افتاد. آن هم مصاحبه‌ای که بعدا از این بیانیه فهمیدم که چه زمانی بوده است. بنده از عملکرد کنونی مدیریت شهری دفاع کردم و گفتم ذهنیتی که در مورد مساله فساد در شهرداری‌ها وجود دارد مربوط به گذشته است و از مدیران شهرداری خواهش کردم اعضای شورا را در جریان اقداماتشان در زمینه این موضوع قرار دهند و در یک جمله گفتم من به عنوان یک عضو شورا اقدام عملی در این زمینه تا کنون ندیدم.

این عضو شورا ادامه داد: دیروز  در فضای مجازی  متنی برای اینجانب فرستادند که اول باور نکردم چون بی سابقه بود و با مجموعه‌ای که این بیانیه را صادر کرده بودند تماس گرفتم و گفتند کار ماست

وی همچنین تصریح کرد: مهمترین وظیفه قانونی عضو شورا، وظیفه نظارتی است؛ عجیب تر از این اقدام تلاش برای تفرقه بین اعضای شوراست. ما آزاد هستیم نظر خود را اعلام کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه فساد را نمی توان با حرف زدن ثابت کرد که هست یا نیست، اظهار کرد: مردم باید قلبا بپذیرند و احساس کنند که فساد در یک سازمان وجود دارد یا خیر؟ باید از مردم نظرسنجی علمی و بی طرفانه انجام شود. خدا را شاکر باید باشیم اگر توانسته باشیم ارتقاء سلامت اداری را در شهرداری در این مدت افزایش داده باشیم.

فضای تعامل بین شهرداری و شورا فراهم شود

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قرار بود شورا و شهرداری هم افزایی داشته باشند تا نواقص را برطرف کنند، گفت: ما نمی توانیم بگوییم هیچ نقصی وجود ندارد؛ نقش شورا این است که ریل گذاری مناسبی را داشته باشد و از مسیر خدمتگزاری به مردم خارج نشود. باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و سخنان یکدیگر را بشنویم.

وی ادامه داد: باید در خصوص ایرادات و اشکالات سخن گفت و چاره اندیشی کرد؛ تقاضای ما این است که شهرداری این مساله را جبران کند و فضایی برای تعامل بین شهرداری و شورا فراهم شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرهای قم و کرج تصمیم دارند قطارهایی را برای تست گرم و سرد از تهران به امانت بگیرند، یادآور شد: این اقدام بر خلاف اختیاراتی است که برای شهرداری ترسیم شده و باید به تصویب شورا برسد. این اتفاق بدون اذن شورا نباید انجام شود.

وی تأکید کرد: وزارت کشور جلسه ای برگزار کرده و صورت جلسه ای را تنظیم کرده که یک رام قطار سه واگنه از خط فرودگاه مهرآباد را به قم انتقال دهد در حالیکه تهران به سختی نیازهای خود را برطرف می کند. هیچ نیازی وجود ندارد برای تست سرد از قطار استفاده کرد و می توان از شابلون بهره گرفت. تقاضا داریم هرچه سریعتر جلوی این اقدام گرفته شود.

هم‌افزایی بین شورا و شهرداری منجر به خدمات رسانی مؤثرتر می‌شود

زهرا شمس احسان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دستگاه های نظارتی از زوایای متنوعی به موضوعات می پردازند، گفت: این تنوع دیدگاه یک نقطه قوت برای شورا به شمار می رود. در خصوص این تفاوت دیدگاه مباحث مختلفی وجود دارد که نشان دهنده سلامت اخلاقی اشخاص حقوقی دخیل است.

وی افزود: اتفاق روزهای گذشته نشان دهنده تفاوت دیدگاه است و آنچه اهمیت دارد وجود سلیقه و نگرش راهبردی بر اساس راهبردی مبنی بر تدابیر و دانش جمعی اعضاست. باید هم افزایی و هم گرایی بیشتری در زوایای بیرونی موضوعات با شورا صورت بگیرد که منجر به ارائه بهتر کیفیت خدمات خواهد شد.

شمس احسان ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی و هم گرایی بیشتر بتوان خدمات بهتر و مؤثرتری را به مردم شهر ارائه کرد.

شائبه‌ها باید در جلسات هم‌اندیشی مطرح شود

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بهتر بود چنین شائبه در جلسه هم اندیشی مطرح می شد، خاطرنشان کرد: تقاضا داریم این موضوع در جلسه هم اندیشی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی با اعلام اینکه از معاونت منابع انسانی درخواست داشتیم که در خصوص حقوق کارکنان تجدید نظر صورت بگیرد، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر برای حقوق کارکنان شهرداری در قالب یک گزارش ارائه شود تا بتوان دغدغه ۱۲ هزار نفر نیروی این نهاد را برطرف کرد.

ایرادات قابل رفع است

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه اگر کسی نقدی را مطرح می کند نیت خیری داشته است، گفت: اینکه در خصوص موضوعی چنین موجی ایجاد شود، اتفاق خوبی نیست. حراست چنین اجازه ای نداشته و ندارد. دنبال کردن این امر صحیح نیست. هم شهرداری و هم ما آماده ایم که با صحبت منطقی، موضوعات را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: هنوز انتظار صد در صدی ما برطرف نشده اما ایرادات قابل رفع است و نیازی به کشمکش در این زمینه نیست.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.