×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و پست‌ بانک ایران تمدید شد

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، موضوع این تفاهم نامه عبارت است از تعامل وهمکاری فی مابین درخصوص ارائه خدمات مالی و بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی و اجرایی طرفین در راستای توسعه روستایی و کمک به خودکفایی نهاد دهیاری‌ها در کشور و ارائه تسهیلات با رعایت سیاستها و ضوابط اعتباری بانک و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.
 
به منظور اجرای این تفاهم نامه، پست بانک نسبت به محاسبه و تخصیص اعتبار تسهیلات پرداختی در قالب طرح‌ها، پروژه‌های درآمدزا و تامین مالی خرید ماشین‌آلات مورد نیاز دهیاری‌ها و شرکت تعاونی‌های دهیاری‌ها براساس ۲۵ درصد میانگین رسوب منابع سالانه حسابهای درآمدی دهیاری‌ها اقدام می نماید.
 
 نرخ تسهیلات پرداختی به میزان ۸ درصد با مجموع دوران اجرا، تنفس و بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه برای طرح‌های درآمدزایی دهیاری‌ها و اشخاص معرفی شده توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می‌باشد.
 
اسامی دهیاری‌ها و شرکت تعاونی دهیاری‌ها و میزان تخصیص تسهیلات متناسب با طرح‌های مشمول از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پس از تأیید کمیته ملی وام به بانک اعلام می‌شود.
 
در این جلسه مهدی جمالی‌نژاد رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طی سخنانی با قدردانی از پست بانک تفاهم نامه قبلی را بسیار کارا و کاربردی اعلام کرد و گفت: امروز روز آخر کاری شوراهای شهری و روستایی قدیم است و از فردا شوراها و دهیاری‌های جدید مشغول به کار می‌شوند و این خدمت و امضای مجدد این تفاهم‌نامه می تواند به آنان برای ارائه خدمات بهتر، کمک کند.

 وی با اشاره به اینکه امضای این تفاهم‌نامه ریل‌گذاری برای مدیران جدیدی است که در دولت سیزدهم بر سر کار می‌آیند، افزود: امیدوارم این تفاهم‌نامه بتواند بستری برای آبادانی و ایجاد نشاط در روستاهای کشور فراهم کند.

بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بخصوص دهیاری‌ها مشتریان استراتژیک بانک هستند، گفت: ما در پست بانک ایران همواره سعی می‌کنیم هزینه‌ها و قیمت تمام شده خدمات را برای مشتریان استراتژیک خود به حداقل برسانیم، زیرا اعتقاد داریم که اگر قیمت تمام شده را بالا ببریم ممکن است مدتی عایدی و درآمد بیشتری داشته باشیم، ولی این انتفاع دائمی نیست.
 
وی با اشاره به همکاری سایر بانک‌ها برای ارائه خدمات مالی و بانکی به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار کرد: در دنیای اقتصاد رقابتی، حاصل رقابت برای مشتریان، کیفیت بهتر و قیمت مطلوب‌تر است و معتقدیم که پست بانک ایران بهترین کیفیت و خدمات را به مشتریان و ذینفعان این سازمان ارائه می‌دهد و در نتیجه در این عرصه برنده هستیم
 
مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به مفاد این تفاهم‌نامه گفت: در جامعه گسترده‌ای که شرایط متفاوتی دارند همه را با یک بسته تعریف شده نمی‌توان تحت پوشش قرار داد و مدیریت کرد و کمیته‌ای که در قالب این تفاهم‌نامه تعریف شده است می‌تواند براساس شرایط، انعطاف لازم را برای مدیریت داشته باشد.
 
براساس این تفاهم‌نامه، پست بانک ایران تسهیلات متنوعی در قالب طرح‌ها، پروژه‌های درآمدزا و تامین مالی خرید ماشین‌آلات مورد نیاز دهیاری‌ها و شرکت تعاونی‌ دهیاری‌ها پرداخت می‌کند.
 
 پست بانک ایران در روستاهایی که از سوی استانداری‌ها اعلام می‌شوند، دستگاه‌ خودپرداز نصب و برای تمامی دهیاری‌ها در شعب شهرستان‌ها حساب جاری افتتاح می‌کند.
 
همچنین، تعامل و همکاری فی مابین برای ارائه خدمات مالی، بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی و اجرایی طرفین برای توسعه روستایی و کمک به خود کفایی نهاد دهیاری‌ها در کشور از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.