×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

درخواست منطقه ۱۳ برای تغییر پهنه خیابان دماوند

به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه هم اندیشی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با شهردار منطقه ۱۳، املاک و محورهای مورد درخواست شهرداری منطقه ۱۳ برای تعیین تکلیف در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه، محمدهادی علی احمدی گفت: با توجه به بافت ریزدانه و ناپایدار منطقه، تعدادی از گذرها به علت ضوابط زیرپهنه طرح تفصیلی با چالش‌هایی برای نوسازی بافت فرسوده رو به رو بوده است که بر اساس درخواست‌های شهروندان و نیازسنجی صورت گرفته، درخواست‌های منطقه برای تغییر پهنه و رونق گرفتن ساخت و ساز در خیابان‌های دماوند، ۱۷ شهریور و چند گذر دیگر است.

شهردار منطقه ۱۳ در ادامه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین درخواست‌های منطقه ۱۳ را مربوط به تغییر پهنه خیابان دماوند اعلام کرد که منجر به تقویت امنیت در این محور شده و طراوت و سرزندگی را به این محور بازمی‌گرداند.

وی اظهار کرد: جداره جنوبی این محور مربوط به منطقه ۱۳ است که مرز مشترک مناطق ۷ و ۸ نیز است که سال‌هاست به دلیل نوع پهنه بندی با رکود مواجه شده است، از این رو ، درخواست تغییر پهنه خیابان مذکور از s (تجاری – خدماتی) به M (مختلط ) را داریم.

علی احمدی در ادامه توضیحاتی در خصوص مسائل و موضوع ساماندهی ارتقا کیفیت محور خیابان ۱۷ شهریور داد که از یک طرف باعث کاهش تراکم، تعداد طبقات و عدم دسترسی املاک شده و از طرفی دیگر عدم ترغیب مالکین جهت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده را منجر شده که نیازمند توجه و موافقت دبیرخانه کمیسیون ماده پنج است.

در ادامه جلسه، فاطمی عقدا رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، ضمن اشاره به استراتژی این مجموعه در پاسخگویی و رسیدگی به درخواست‌های به حق شهروندان ابراز امیدواری کرد با برگزاری این قبیل جلسات و بازدیدهای میدانی، مسائل و مشکلات حوزه شهرسازی با روند مطلوب‌تری مورد پیگیری می‌شود و حل و فصل قرار گیرد.

وی با اعلام آمادگی دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برای بررسی و رسیدگی به درخواست‌های منطقه ۱۳ ابراز امیدواری کرد: با تشکیل کارگروه مشترک و بازدید از محدوده، طرح‌های پیشنهادی منطقه ۱۳ پیگیری می‌شود و امیدوارم به نتایج خوبی دست یابیم.

در پایان، محمدجواد فولادی، معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱۳، چالش‌ها و موضوعات پیش روی منطقه را مطرح کرد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.