×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

مشکل تامین آب بخش‌های رویدر ومرکزی تا بهمن ماه سال جاری حل می شود

به گزارش روستانیوز به نقل از مهر، مهدی دوستی در سومین سفر خود به بخش‌های مختلف استان به همراه مدیران استانی بخش رویدر شهرستان بندرخمیر را انتخاب کرد تا ضمن حضور در جلسه شورای اداری استان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت روند توسعه‌ای و مشکلات و چالش‌های شهر رویدر و بخش مرکزی شهرستان بندر خمیر قرار گیرد.

دوستی در این سفر ضمن برگزاری جلسه شورای اداری استان، با حضور در سطح شهر رویدر به صورت نزدیک و صمیمی با مردم این شهر به گفتگو پرداخت و وضعیت این شهر را به صورت میدانی بررسی کرد.

استاندار هرمزگان در جلسه شورای اداری استان در شهر رویدر گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سالیان گذشته خدمات ارزشمند و بزرگی را در مناطق مختلف به ویژه در روستاها و مناطق محروم انجام داده است.

دوستی مهمترین مطالبات برای این منطقه را مسائل مرتبط با آموزش، راه و اشتغال عنوان کرد و افزود: دو بخش مرکزی و بخش رویدر بندر خمیر پتانسیل‌های خوبی از جمله در حوزه اقتصاد دریایی مانند شیلات و صید، بنادر دارند که می‌تواند همان تجارت و ترانزیت و بازارچه‌های ملوانی باشد و هم ظرفیت‌های خوبی در زمینه معادن دارند.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین پتانسیل‌های معدنی منطقه معادن گچ است که می‌توان از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

استاندار هرمزگان گفت: در زمینه وضعیت راه‌ها در این دو بخش مانند سایر بخش‌ها چالش‌های زیادی وجود دارد و با توجه به مسئله جغرافیایی و شرایط منطقه این مسئله در بخش‌های رویدر و مرکزی خمیر تشدید می‌شود، وجود تقاطع‌های حادثه خیز در این محورها زیاد است که نیازمند اصلاح هستند.

وی با مهم ارزیابی کردن مسئله آموزش در سراسر استان تصریح کرد: در بحث آموزش نیز برای این بخش‌ها تصمیمات خوبی گرفته شد از جمله ارتقای رشته‌ها مانند رشته‌های فنی و تشکیل هنرستان فنی که می‌تواند توسعه این منطقه در آینده و نیاز آموزشی منطقه را پاسخ دهد.

استاندار هرمزگان افزود: در سفر به بخش‌های رویدر و مرکزی بندرخمیر و تشکیل جلسه شورای اداری استان در این منطقه، مصوباتی در حوزه‌های مختلف داشتیم که جمع این مصوبات به ۳۷ مصوبه رسید و ان شاالله بتوانیم با این مصوبات منطقه فوق را از بن بست خارج کنیم و به شکوفایی برسانیم، محرومیت زدایی، توزیع متوازن اعتبارات و امکانات رویکرد دولت سیزدهم در روند توسعه مناطق مختلف است.

دوستی در پایان خاطرنشان شد و گفت: مجموع این مصوبات در هفته دولت و دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و امیدواریم که بتواند سبب تحول و شکوفایی در اقتصاد شهرستان و منطقه باشد.

وی افزود: همچنین در خصوص دو پروژه بزرگ نیز در جلسه شورای اداری تصمیمات خوبی گرفته شد که یکی در مورد مزارع پرورش میگو و یک مورد نیز در خصوص مزارع معدنی بود که دو مسئله منتظر اخذ مجوزها و اعتبارات بودند به همین جهت در جلسه تشکیل شده برای این موارد نیز تصمیم‌گیری لازم صورت گرفت.

دوستی گفت: در زمینه تامین آب این مناطق اعتباری حدود ۱۲۰ میلیارد تومان نیاز است، تقریبا حدود ۴۰ میلیارد تومان از منابع استان برای این منظور هزینه خواهد شد و یک بخش از بودجه مورد نیاز را آبفا تامین خواهد کرد و با مجموع این اعتبارات و با تامین لوله می‌توانیم پروژه تامین آب این منطقه را تا بهمن ماه انجام دهیم.

گفتنی است استاندار هرمزگان در بدو ورود خود به بخش رویدر دو پروژه را نیز کلنگ زنی کرد، پروژه اول احداث پل بزرگ فلزی کروئیه و پروژه دوم احداث هنرستان در بخش رویدر بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.