×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

نظام در سال ۸۸ مظلوم واقع شد/ در مقابل نقشه‌های دشمن آسیب دیده‌ایم اما سروقامت ایستاده‌ایم

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین بزرگداشت یوم الله ۹ دی، روز بصیرت، گفت: روزها می گذرند اما برخی از ایام آنگونه بزرگ و عزیزند که برای همیشه در یاد و خاطره ما می مانند. انقلاب اسلامی مسیر جریان تاریخ را تغییر داد انقلابی که در ادامه مسیر عظیمی که امام حسن(ع) با جدا کردن جریان ناب اسلامی از حکومت جور بنی امیه و ایجاد شرایط جدید آعازش کردند و در طول بیش از ۱۳۰۰ سال خون های بزرگی پای این جریان ریخته شد تا اوج قله آن که عاشورا است شکل گرفت و در بهمن۵۷ منجر به پیروزی یک حکومت و نظام اسلامی شد. 
شهردار تهران افزود: بی شک جنگ بین حق و باطل از ابتدای تاریخ بوده و خواهد بود. به طوری که در نمایندگی از جبهه حق مردم ایران حکومتی را شکل دادند که عناصر باطل از جنس غربی و شرقی آن یعنی آمریکا و شوروی آن دوره، علیرغم همه مخالفت ها سر یک موصوع  یعنی عدم موفقیت و پیروزی  انقلاب توافق داشتند. 
زاکانی با بیان اینکه در دهه اول انقلاب آسیب خوردیم اما از پا نیفتادیم، تصریح کرد: دهه دوم انقلاب با یک شیوه جدی جنگ در درون صاحب منصبان نظام اغاز شد و جنگ نرم و آهسته ای شکل گرفت تا باورها و ایمان و اعتقادات ما را از ما بگیرد گرچه باز آسیب خوردیم ولی بلوغ یافته و رشد پیدا کردیم و دشمن ناکام تر از گذشته راه جدیدی را آغاز کرد.
او اضافه کرد: یک دهه تلاش که عمق فتنه را از ۱۰ سال قبل از آن  پیگیری می کرد رویکرد جدیدی شد که در آن آنانی که انقلاب کرده بودند در مقابل انقلاب می ایستادند و تلاش این بود که با این مسیر جدید ظرفیت های نظام از درون دچار فروپاشی شود تا الگویی را که در هر خطه ای از جهان صحنه را تغییر داده بود، از بین ببرد. باز هم  ما هزینه دادیم اما مردم با جوهره بصیرت،  ایمان و آزادی به میدان آمدند  و تبلور غیرت مردم، ۹ دی شد.
شهردار تهران بیان کرد: وقتی  به آن روزها برمی گردم  که شبانه روز درگیر بودیم  خاطرم هست که فرضیه هایی  را تنظیم کرده  بودیم تا با تبیین ماجرا به کنج ظلمتکده هایی که تنظیم کرده بودند لااقل نوری را بتابانیم و به زیبایی می دیدم که یک کلاه بزرگی را تنظیم کردند و بر سر کسانی که با اعتراضات خود تنور دشمن را روشن کردند می گذاشتند. 
زاکانی عنوان کرد:  از بیش از ۴۰ میلیون نفری که در سال ۸۸ در انتخابات شرکت کردند نزدیک ۱۵ تا ۱۶ میلیون کسانی بودند که نامزد شان رای نیاورده بود و این عدد اندکی است. از آن اقلیت یک اکثریت قریب به اتفاقی هستند که می گفتند رای ما کو؟، به آن اکثریت این اقلیت می گفتیم که نظام یک وظیفه دارد و آن این است که به تک تک شما ثابت کند رای شما کجاست و این حق شماست. اما یک اقلیتی از این اقلیت بودند که کاری به رای نداشتند و رای برای آنها موضوعیتی نداشت.

وی با پرداختن به اینکه عده ای می گفتند رهبری زود به نامزد پیروز تبریک گفتند نیز اظهار داشت: باید گفت که رهبری راجع به آقای خاتمی هم این کار را کرد و همیشه خیلی زود تبریک می گفتند. 
او یادآور شد: اگر همه ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر مذکور را هم در نظر بگیریم که گفته باشند رای ما کو باز هم عدد اندکی است اما اقلیتی از این اقلیت هستند که آتش می زدند و کاری به رای نداشتند.
شهردار تهران ادامه داد: اگر اسم اینها نماینده مجلس یا استاد دانشگاه و یا هر عنوان دیگری باشد باز هم نظام وظیفه دارد که آنها را زمینگیر کند تا اجازه ندهد به حق مردم تعرض کنند. 
زاکانی افزود: نظام در آن ایام مظلوم واقع شد اما رهبری نگذاشت تعرضی به کسانی که اعتراض داشتند شود الا کسانی که خودشان تعرض کردند.
او ادامه داد: دهه سوم دهه مردم علیه مردم بود که با این مدل می خواستند مردم را زمین بزنند اما بصیرت مردم این اجازه را به آنها نداد. 
شهردار تهران اضافه کرد: دهه چهارم انقلاب دهه تحریم تشدید شده و فشار بود و در این تحریم مردمی که در مقابل سلطه زانو نزده بودند، متحمل بیشترین فشار  شدند که البته پیام این روش را هم متاسفانه ای عده ای از  داخل انقلاب به بیرون مخابره کرده بودند. در این دهه نیز  آسیب خورده ایم اما زانو نزده ایم و سرو بلند قامت شده ایم.
زاکانی بیان کرد: دهه پنجم دهه ساختن، خدمت، آبادانی و پیشرفت و الگو است . امروز تلاش دشمن این است که نگذارد این الگو را بسازیم و اجازه برای ساختن الگوهای مشابه و شکل دادن تمدن نوین اسلامی  را ندهد. ما را ناامید کند  و ریشه امید و آرزو و بلند بینی و عینیت بخشیدن به شعارهای انقلاب را از ما بگیرد. بنابراین برای مقابله  نیاز به ایستادگی و بصیرت و خاکساری در مقابل مردم داریم.
او عنوان کرد: انقلاب ایران سه مبحث  قدرت دین، رهبری دینی و مردم را نشان داد. لذا باید بکوشیم با نوکری مردم امیدی که دیگران سعی کردند  بمیرانند را زنده نگه داریم. باید با کمک مردم و نخبگان و میدان دادن به آنها و استفاده کردن از فکر و ذهن و قدرت آنها  ایرانی جدید و تحول یافته را بسازیم . امیدواریم خداوند  در این مسیر ما را ثابت قدم نگه دارد و بر کسانی  مانند شهید سردار سلیمانی که این مسیر را برای ما ایجاد کردند درود می فرستیم.
به گزارش شهر در پایان این مراسم از خانواده شهید همدانی، جواد قربانی از جانبازان فتنه سال ۸۸، ابوالقاسم طالبی کارگردان سینما، مهدی نقویان مستند ساز، رئوف محسنی عکاس و هنرمندانی که در حوزه ۹ دی آثاری را خلق کردند  تقدیر شد و  از دایره المعارف ۴ جلدی روز شمار سال ۸۸  رونمایی شد. 
انتهای پیام /

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.