×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

وزیر کشور: لازمه افزایش رفاه و ارتقای هویت و اقتصاد شهرها و روستاها مطالعات کاربردی است

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، احمد وحیدی با بیان مطلب فوق افزود: در دوره جدید فعالیت شوراها و شهرداریها، یک اولویت اصلی ارتقای هویت شهر و روستا و همچنین محله محوری است که این موضوعات از ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و اقتصادی برخوردار است و همچنین  با سبک زندگی مردم در ارتباط مستقیم بوده و قطعا اجرای پژوهش های کاربردی می تواند مدیریت شهری و روستایی را در این  موضوع یاری نماید.

وی افزود: امروز مردم از مدیریت شهری،  معنویت و  فضای پرنشاط می خواهند، بنابراین باید در این حوزه ها یک بازاندیشی صورت پذیرد که قطعا از طریق اجرای مطالعات و پژوهش های کاربردی تحقق می یابد.

دکتر وحیدی همچنین به سکونت روستائیان در حاشیه شهرهای بزرگ و  تغییر محل زندگی برخی از داخل شهرهای بزرگ به حاشیه آنها اشاره نمود و گفت: هر دو مورد به مباحث اقتصادی و معیشتی برمی گردد و باید با اجرای پژوهش های کاربردی دلایل اینگونه موارد مشخص شود و اینکه علی رغم توسعه خدمات و زیرساختهای روستایی چرا مهاجرتها از روستا به شهرها ادامه دارد.

وزیر کشور همچنین برنامه پایدار درآمدی شهرها و تقویت اقتصاد شهرها و تحقق شهرهای خودکفا را در عصر حاصر با اهمیت و کلیدی برشمرد و گفت: باید از طریق پژوهش های کاربردی منابع درآمدی پایدار برای شهرها تعیین شود تا به تراکم فروشی و شهرفروشی که با انتقاد عامه مردم روبروست، پایان دهیم.

وی تصریح کرد: ارتباط مستمر میان دانشگاهها و مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان و پارک های علم و فناوری با مدیریت شهری و روستایی لازمه حضور موفق شهر داریها و دهیاریها در گام دوم انقلاب و ارتقای خدمت رسانی به مردم و ورود به چشم انداز های جدید کار و فعالیت و اداره مطلوب شهرها و روستاهاست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.