×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

لزوم تکمیل و بهره برداری از پروژه پارکینگ های عمومی سطح شهر

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس شعبانی در بازدید از معابر و پروژه‌های عمرانی ناحیه ۳ در منطقه ۳ گفت: بازدید از سطح نواحی به دستور شهردار در دستور کار قرار گرفته و هدف از برگزاری این جلسات انتقال بازخورد و ارائه گزارش به ایشان در تمامی حوزه‌های شهری نظیر خدمات شهری، معماری و شهرسازی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی است تا بتوان با جمع بندی و بررسی مطالب مطرح شده به بهترین شکل برای پروژه‌های آتی شهری برنامه‌ریزی کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه نواحی کوچک‌ترین واحد شهرداری هستند که مانند نوک پیکان حکم سر پنجه اجرایی را در شهر دارند، گفت: از آنجا که نواحی بیشترین سطح ارتباطی را با افراد برقرار می‌کنند لذا عملکرد این ۱۲۵ ناحیه هست که رضایت یا عدم رضایت شهروندان را حاصل می‌کند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا مشاهیر و بزرگان حوزه‌های مختلف را به جامعه و به ویژه نسل جوان معرفی کنیم، گفت: پروژه ساخت ساختمان خانه شاعران معاصر ایران هر چه سریع‌تر باید پیگیری شده تا به بهره برداری عموم برسد.

شعبانی با مقایسه میزان بارش در محدوده شمالی تهران با سایر نقاط پایتخت به اهمیت موضوع لایروبی مسیل‌ها و کانال‌های انتقال آب در این محدوده اشاره کرد و افزود: در منطقه ۳ با تکمیل و نوسازی زیر ساخت‌های لازم باید به سمتی حرکت کنیم تا در فصل سرما و زمان بارش شهروندان دچار مشکل نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مسأله پارک خودرو در پایتخت اشاره کرد و گفت: امروزه موضوع جای پارک در تهران به یک معضل اساسی تبدیل شده و مشکلات ترافیکی زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است. در این زمینه باید هر چه سریع‌تر طرح مصوب شده برای میدان اختیاریه وارد فاز اجرا شود. همچنین پارکینگ ۹ طبقه‌ای نیایش که جنب پردیس سینمایی پارک ملت است می‌بایست با سرعت بیشتری به فعالیت‌های عمرانی خود ادامه دهد.

وی در خصوص مزیت مهم پارکینگ نیایش اظهار داشت: این مجموعه علاوه بر پارکینگ قابلیت این را دارد که اگر زمانی در تونل نیایش با مشکلاتی نظیر تصادف خودروها مواجه شدیم از ظرفیت این مجموعه برای تخلیه بار ترافیکی استفاده کنیم.

لازم به ذکر است؛ صبح روز پنجشنبه بیست و هفتم آبان ماه سال جاری، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن بازدید میدانی از سطح معابر و پروژه‌های ناحیه ۳ منطقه ۳، مشکلات و نیازهای عمرانی این محدوده شمالی پایتخت را پایش و ارزیابی کرد. در این بازدید، از میدان تره و بار اختیاریه، میدان اختیاریه، پارکینگ طبقاتی نیایش، خانه شاعران معاصر ایران، سوله بحران و مخزن بتنی آب و همچنین مجموعه ورزشی شهید همت بازدید به عمل آمد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.