×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

خرید ۲۶ دستگاه خودرو عملیاتی در دستور کار آتش نشانی

مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار شهر در تشریح آخرین وضعیت امداد و نجات شهروندان با توجه به برودت دما و احتمال افزایش مسمومیت با گاز مونواکسید کربن گفت:خوشبختانه تا به امروز گزارش فوتی ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در تهران گزارش نشده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان این مطلب که در تهران هنوز با سرمای شدید مواجه نشدیم، افزود: آمارها نشان می دهد تماس های شهروندان با شماره ۶۴۳۲۳۲۳۲ در حوزه افزایش آگاهی برای کاهش خطرات ناشی از استفاده از وسایل شعله دار گرمایشی افزایش پیدا کرده است و شهروندان می توانند با تماس با این سامانه آگاهی لازم در این بخش را کسب کنند.

داوری افزود: تاکید من به شهروندان این است، شماره تماس عملیاتی برای هرگونه حادثه در زمینه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن همان سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری تهران است.

او در تشریح آخرین وضعیت پیشرفت طرح ها و پروژه های در دست احداث این سازمان بیان کرد: در ادامه بحث توسعه ای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران باید اعلام کنم، تا پایان سال جاری تجهیزات جدید به سازمان اضافه می شود که از جمله این تجهیزات می توان به ۲۶ دستگاه خودرو عملیاتی، ۳ ایستگاه آتش نشانی در مناطق قیطریه، خیابان صابونیان و افسریه و برج شبیه ساز عملیاتی برای ساختمان های بلند طبقه اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که خودرو های پیش بینی شده برای سازمان آتش نشانی از نوع خودروهای سنگین و یا سبک عملیاتی است گفت:خودروهای پیش بینی شده ابعاد کوچکتری نسبت به خودروهای موجود عملیاتی دارند و هدف از تهیه آن ها امکان افزایش مانور در معابر باریک سطح شهر است.

داوری تاکید کرد: تلاش شده خودروهای عملیاتی در کنار ابعاد کوچک‌تر قدرت عملیاتی و اطفائی بالایی داشته باشند.

او افزود: تهیه تجهیزات انفرادی برای کارکنان سازمان آتش نشانی تهران جزء برنامه های دائمی سازمان است و آن‌چه را که تا امروز می توانستیم تحویل بگیریم از جمله پوتین های مخصوص آتش نشانی، کلاه و … به سرانجام رسیده است، اما در حوزه اورکت های ضد حریق نیز مراحل اداری آن در حال انجام است و امیدواریم ۱۰۰۰ دست اورکت ضد حریق نیز تهیه و تحویل کارکنان شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز سازمان آتش نشانی از حوزه تامین منابع مالی با مشکل مواجه شده است یا خیر گفت: نکته ای که باید به آن توجه شود این است، منابع مالی سازمان آتش نشانی از محل عوارض ساخت و ساز تامین می شود و می توان گفت هرچه حوزه ساخت و ساز فعال و پویا تر باشد تامین منابع مالی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران نیز بهتر است.

داوری بیان کرد: جنبه مالی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تابعی از درآمد ساخت ساز شهرداری تهران است که بر اساس مصوبه به سازمان تخصیص داده می شود و اگر تنگنای مالی برای سازمان وجود داشته باشد این تنگنا مقطعی است.

او ادامه داد: برنامه های توسعه ای سازمان آتش نشانی هیچ‌گاه در مدیریت شهری متوقف نمی شود.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.