×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

منطقه ۱۶؛ سومین مقصد شهردار تهران در پویش «قرار خدمت»+جزئیات

به گزارش خبرنگار شهر علیرضا زاکانی شهردار تهران در سومین گام از سلسله بازدید های هفتگی خود از مناطق پایتخت در پویش «قرار خدمت» به منطقه ۱۶ رفت تا از نزدیک در جریان آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های فنی و عمرانی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی منطقه قرار بگیرد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در ساعات اولیه صبح در بوستان یادواره شهدای خزانه حاضر و به مقام شامخ شهدا با ذکر فاتحه و صلوات ادای احترام کرد.

شهردار تهران در اولین گام از پویش قرار خدمت بازدیدی از منطقه ۲۰ داشت و در دومین گام به منطقه ۱۴ رفته بود.

حضور در مقبره الشهدا 

شهردار تهران در اولین گام و پس از اقامه نماز صبح بر سر مزار شهدای گمنام حاضر شده و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس ادای احترام کرد.

بازدید از طرح مجتمع تجاری، اداری و خدماتی باغ آذری

زاکانی پس از ادای احترام به شهدای گرانقدر در بازدید از اولین پروژه در منطقه ۱۶ سری به طرح زمین مانده مجتمع تجاری، اداری و خدماتی باغ آذری زد.

کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهرداری تهران گزارشی از آخرین وضعیت این طرح داد که بر اساس نقشه، گود مجتمع تجاری، اداری و خدماتی مدت ها نیمه کاره رها شده است.

به گفته مدیران کار گود برداری بخشی از زمین انجام شده است اما پاره ای مشکلات موجب شده است گود برداری و احداث طرح نیمه تمام رها شود.

*بازدید از گود باغ آذری

زاکانی پس از بازدید از طرح مجتمع تجاری ، اداری و خدماتی باغ آذری به گود باغ آذری رفت و از آخرین وضعیت این گود بازدید و از نزدیک در جریان امور مربوطه قرار گرفت.

گود باغ آذری یکی از محله های منطقه ۱۶ است که با توجه به فرسودگی طرح کوچه رنگی در آن اجرا شده است.

*بازدید آکادمی فرهنگی ورزشی میثاق

شهردار تهران در ادامه به آکادمی فرهنگی ورزشی میثاق رفت که این آکادمی از سوی خیرین ساخته شده و اداره می شود که دارای تیم فوتبال در رده های سنی مختلف است.

علیرضا زاکانی در مسیر بازدید خود از طرح ها منطقه ۱۶ همچنین سری هم به پاتوق تعدادی از معتادان زده و از نزدیک و رو در رو شنوای مشکلات آن ها بود.

این دیدار و گفت و گو در راستای بررسی مشکلات این قشر از جامعه و در راستای تحقق شعار تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام شکل گرفت.

بازدید از سامانه ۴ اتوبوسرانی

در ادامه شهردار تهران در مسیر خود از سامانه ۴ اتوبوسرانی، املاک جوادیه، ترانس های برق دستواره و یکی از باربری های منطقه بازدید داشت.

زاکانی همچنین سری هم به مجموعه حافظان کودکان کار یاسر زد و در جریان امور مربوطه قرار گرفت و از قسمت های مختلف این مجموعه از جمله کارگاه تولیدی کیف سازی و سالن ورزشی آن بازدید کرد.

مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران نیز در این بازدید همراه شهردار تهران بود.

پس از بازدید زاکانی از بخش های مختلف مجموعه حافظان کودکان کار یاسر ، شهردار تهران صبحانه خود را در کنار کودکان کار این مجموعه صرف کرد.

دیدار نخبگان با شهردار تهران

منطقه ۱۶ خواستگاه نخبگان و ورزشکاران بسیار زیادی بوده است. این منطقه شهدای زیادی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است. علیرضا زاکانی، شهردار تهران در برنامه قرار خدمت روز ۲۰ آبان ۱۴۰۰ از منطقه ۱۶ بازدید کرده و با نخبگان این منطقه نشستی دوستانه برگزار کرد.

رضا خان محمدی، پیشکسوت والیبال در نشست با شهردار تهران به عنوان اولین نخبه، تاکید کرد: متولد ۱۳۱۸ در خانی آباد تهران هستم. والیبالیست هایی از جمله جلال شاهسوند، برادران نکوپایان و… در این منطقه زندگی می کردند و ما با تلاش توانستیم در سال ۳۵ قهرمان تهران شویم.

از زمان آقای خرم در فدراسیون نیز به عنوان سرپرست تیم والیبال فعالیت می کردم و افتخار می کنم بچه نازی آباد هستم. در حال حاضر شهرداری منطقه ۱۶ یک تیم والیبال دارد که محمدرضا گلزار یکی از بازیکنان آن بود که در دسته یک بازی می کردند.

قطب دارت ایران

دنیز هشت پران، قهرمان دارت کشور نیز در این جلسه گفت: حضور شما به عنوان شهردار تهران در این منطقه باعث دلگرمی است. بنده اولین مدال دارت کشور را گرفتم و دو مدال طلا دارم. سال ۲۰۱۷ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیگیر تیم ملی و مسابقات ما بودند و بعد از رسیدن به نایب قهرمانی بسیار خوشحال شدند.

او افزود: دارت را از فرهنگسرای بهمن شروع کردم. این منطقه قطب دارت ایران است. دارت رشته ای نشاط آورد و کم هزینه است. دارت در این منطقه به صورت جدی پیگیری می شود و مسابقات حرفه ای برگزار می شود. این ورزش باعث تمرکز و صمیمیت می شود و اگر شرایط توسط شهرداری فراهم شود به صورت رایگان این ورزش رایگان آموزش می دهم.

خیری که هفت واحد مسکونی به زوجین اجاره داد

عمومحمدی‌ از خیرین منطقه ۱۶ که ۸ واحد مسکن خود را به زوج های جوان اجاره داده است. در نشست با شهردار تهران گفت: ریا شرک است. اما همه جا می روم تا کار خیر را گسترش دهم. در حال حاضر ۸ نفر ‌۵۰ میلیون و یک نفر صد میلیون تومان کمک کرده اند تا مسکن زوجین جوان را تامین کنیم. ۸ واحد آپارتمان دارم که ۷ واحد آپارتمان را صلواتی اجاره می دهم. در حال حاضر ۵۸ نفر در نوبت اجاره خانه هستند.

پدرم به سردار شهیدحاج قاسم پیوست

پسر شهید پاشاپور نیز در این دیدار گفت: پدرم به سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی پیوستند. راه آنها برای هر کسی قابل درک نیست اما هر کس در این راه قرار بگیرد به عالی ترین رتبه ها می رسد.

راه اندازی اولین استارتاپ نازی آباد

امیر مصدق، قهرمان ملی و خیر منطقه ۱۶ نیز تاکید کرد: افتخار می کنم که بچه نازی آباد هستم. در حال حاضر ریاست کیک بوکسینگ آسیا را بر عهده دارم. قرار است اولین استارتاپ نازی آباد را راه اندازی کنیم و در فرهنگ‌سازی فعالیت خواهیم کرد.

او ادامه داد: متاسفانه به فعالیت استارتاپها نگاه‌ درستی نمی‌شود. به دنبال ایجاد فرهنگ جدیدی در این حوزه هستیم. بچه حزب اللهی های زیادی در این منطقه جزو نخبگان هستند.

جایگاه فرهنگ ایرانی اسلامی

روح الله رحمانی هم در گفت و گو با شهردار تهران گفت: در نوآوری جا دارد یک فرهنگ ایرانی اسلامی راه اندازی کرد و می توانیم رشد و توسعه این فرهنگ را از این منطقه شروع کنیم.

موج آسیب های اجتماعی در منطقه ۱۶

خسروی، رییس فرهنگسرای بهمن نیز با حضور در این نشست، گفت: شهدای منطقه هویت ما هستند. ۵ خانواده مدافع حرم در این منطقه ساکن هستند و مفاخر علمی زیادی نیز در این منطقه زندگی می کنند. اما آسیب های اجتماعی نیز در این منطقه بسیار زیاد است.

او با اشاره به این که آقای شهردار، شما در مناطق پایین شهر متولد شده اید و این مناطق را می شناسید هستید، افزود: فضاهای فرهنگی و ورزشی منطقه ۱۶ در دست پیمانکاران است و اگر بخواهیم نخبه داشته باشیم نیاز به فضای فرهنگی داریم. این فضاها باید در اختیار شهرداری و شهردار منطقه ۱۶ باشد. در این منطقه کتابخانه ای به شکل درست نداریم. در سطح محلات منطقه ۱۶ امکان و جای ایجاد کتابخانه وجود دارد و درخواست می کنیم، اجازه ساخت کتابخانه را صادر کنید.

او افزود: در دوره های گذشته جلسات فرهنگی در منطقه ۱۶ برگزار می شد اما این جلسات لغو شده است. منطقه ۱۶ به این جلسات با محوریت شهردار منطقه نیاز دارد. اگر دستور دهید سرانه فضای آموزشی و اجتماعی افزایش یابد تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه باشیم.

خسروی گفت: در این منطقه هم افرادی را شاهدیم که ماشین میلیاردی دارند و هم افراد و خانواده ای که به نان شب محتاج هستند.

او ادامه داد: در ۲۰ ماه گذشته برنامه هنری، مذهبی و… را در این منطقه رونق دادیم. سالن ۱۵۰۰ نفری در این منطقه وجود دارد و حیف است که از آن استفاده نکنیم. خواست مردم منطقه این است که ایجاد انگیزه و امید کنیم بنابراین اجازه برگزاری برنامه های هنری سالم را صادر بفرمایید.

جوادیه یک کشور است

علی خسروی، کارشناس داوری نیز گفت: آقای زاکانی شما ورزشی هستید. جوادیه ۴ داور داشت که دو نفر از این عزیزان فوت کردند. من با زمین خاکی پشت مدرسه رستاخیز شروع کردم و فکر نمی کردم داور بشوم. در پارک و خیابان تمرین کردم و موفق شدم. همه جا می گویم که اهل جوادیه هستم. جوادیه یک کشور است چون راه آهن، سیلو، ارتش و… دارد.

قهرمان پارالمپیکی بیکار است

مریم سلطانی، قهرمان پارالمپیک دو میدانی گفت: در ۱۲ سال عمر ورزشی، تلاش بسیاری داشتم. وقتی یک پارالمپیکی کار می کنند مجبور است تلاش بیشتری کند. با وجود آن که کارشناس ارشد حقوق دارم اما بیمار و دنبال یک شغل هستم. بستری برای اشتغال بنده فراهم کنید تا بتوانم با خیال راحت به ورزش بپردازم.

منطقه ۱۶ مهد ورزش قهرمانی و جوانمردی 

علیرضا زاکانی در جمع نخبگان منطقه ۱۶ گفت: بسیار خشنودم که محضر شما دوستان هستم و این لحظات را بین شما سپری می کنیم. 

شهردار تهران ادامه با بیان این مطلب که بچه جنوب شهر است گفت: ما برای خودمان در این منطقه خاطرات عجیبی داریم، زیرا محله ما لب خط بود و در این منطقه رفت و آمد می کردیم و خاطرات خوب و بسیاری از منطقه داریم.

زاکانی افزود: آنچه در مجموعه منطقه ۱۶ مشاهده می شود جوانمردی و بزرگی و عظمت است، گرچه بیشترین سرانه ورزشی شهرداری در منطقه ۱۶ قرار دارد اما نبود مدیریت درست موجب بروز مشکلات موجود شده است.

او بیان کرد: آنچه که برای ما مهم است، این است که شهر به دست مردم اداره شود و وقتی حرف از مردم می‌شود نخبگان جامعه محور این تحول خواهند بود و از همین رو منطقه ۱۶ نیز مستثنی نیست و باید به سمتی حرکت کنیم که وضعیت زندگی در منطقه ۱۶ بسیار مطلوب شود.

شهردار تهران ادامه داد: مردم ما مردم خوبی هستند و ما وظیفه داریم با نوکری مردم شرایط را تغییر دهیم.

زاکانی افزود: صبح در بوستان میثاق در بین مردمانی بودم که به دستگیری نیاز داشتند و این وظیفه ماست که شرایط را برای آن ها به گونه ای تغییر دهیم تا افقی روشن ایجاد شود تا از این راه نیاز های محیطی برای او فراهم شود.

او بیان کرد: با این اقدام دیگر نیازی نیست دست افراد گرفته شود و از این جهت مشکلات به خودمان بر می گردد و باید بپذیرم مسئولیت های خود را بپذیرم زا اگر مردم شاهد تبعیض باشند آنید در دل آنها از بین می رود.

شهردار تهران ادامه داد: در شهرداری باید تلاش کنیم شعارها و وعده های خود را عمل کنیم زیرا یک عمل به اندازه هزار حرف ارزش دارد و امروز در محضر پدر ۳ شهید بزرگ هستیم و این ها اهل عمل بودند.

زاکانی افزود: چرا مردم حاج قاسم سلیمانی را دوست داشتند؟ چون مردم او را مرد عمل دیدند و به اعتقاد من منطقه ۱۶ نیاز به تحول بزرگ دارد و این اقدام ناظر به مسائل اجتماعی است زیرا برخی از مسائل به مانند استخوان لای زخم است.

او بیان کرد: در برهه ای وعده تحقق ۶ ماهه برخی مشکلات داده شده است اما برای حل و ریشه کنی معضلات اجتماعی که ناظر به تمام تهران است نیاز به اقدام ها و برنامه های بلند مدت داریم.

شهردار تهران ادامه داد: نقش ورزش در ایجاد نشاط و فرح و تندرستی بالاست و خدارو شکر منطقه ۱۶ مهد ورزش و قهرمانی است و عرض من این است که وظیفه ماست که شهرداری از نگاه ذاتی خدماتی به نهادی برای حضور و میدان داری مردم بدل شود تا با زندگی و اقتصاد و فرهنگ مردم کار داشته باشد و شرایط برای این اقدام فراهم است.

زاکانی افزود: لازمه رسیدن به مطلوب در تمام حوزه ها این است که تنها خود و منافع خود را در این بخش نبینیم و باید تلاش کنیم این فرهنگ در جامعه ما حاکم باشد.

او بیان کرد: درباره برخی از مشکلات و معضلات که بیان شد مانند راه آهن باید بگویم هفته پیش با وزیر راه جلسه ای داشتیم که در آن جلسه تاکید بر حریم تنها ۱۷ متری راه آهن شد که از این طریق ۱۳ هزار مجموعه را تحت تاثیر خود قرار دهیم و به دنبال این هستیم که این مشکل را حل کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: انتقال دکل های برق منطقه ۱۶ به زیر زمین یکی دیگر از برنامه های  مدیریت شهری است که در حال پیگیری از سوی مدیریت شهری است و غرض از این جلسات شنیدن مشکلات است و توفیق داریم امروز در سومین پنجشبه در خدمت شما عزیزان هستیم.

زاکانی افزود: در تلاش هستیم نخبگان محور تصمیم گیری برای محله و شهر شوند و ذیل این اقدام ۵۲ اقدام و برنامه تعریف شود.

او بیان کرد: به دنبال این هستیم جشنواره های به مانند جشنواره ورزشی در بین مناطق برگزار کنیم تا از این طریق در کنار توسعه ورزش همگانی به استعداد های مناطق توجه شود و سرمایه گذاری روی استعداد های مناطق یکی از مواردی است که از سوی شهرداری تهران دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار شهر در پایان این جلسه چفیه و سربندی از سوی خانواده شهدا به علیرضا زاکانی شهردار تهران تقدیم شد.

در حال بروزرسانی..

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.