×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نقش شوراها رادر برنامه هفته توسعه تبیین کند

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها پیش از ظهر امروز در وبینار سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و حکمرانی محلی که با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، ضمن تبریک سال نو گفت: شوراهای شهر و روستا از اهمیت زیادی در حوزه اجرای سیاست‌های کلی نظام و اداره امورات کشور برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ارتباط مؤثر و مستمر شوراها با دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی افزود: از آن‌جایی که مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از مهمترین دستگاه‌هایی است که می‌تواند ظرفیت‌های شوراها را در کشور به روز رسانی و کارآمد کند تلاش کردیم این وبینار را برگزار کنیم.

احمدی ادامه داد: همانطور که دیدیم مجمع تشخیص مصلحت نظام در ماجرای سلب اختیار وضع عوارض از شوراها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده ورود کرده و توانست با همکاری این نهاد جلوی قانونی شدن این لایحه را بگیرد و برای اصلاح به مجلس برگشت داده شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث سیاست‌های کلی نظام، ابلاغی مقام معظم رهبری؛ نقش عمده‌ای دارد و به عنوان بازوی مشورتی اجرای این سیاست‌ها تلقی می‌شود. از این رو می‌تواند کمک شایانی به شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشد و با اختصاص فصلی در برنامه هفتم توسعه به شوراهای اسلامی شهر و روستا شوراها را به جایگاه قانونی خود نزدیک کند.

وی در خصوص چرایی دعوت از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در این وبینار بیان داشت: همچنین باتوجه به تأثیرگذاری آقای دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه تدوین سیاست‌های کلی نظام، این وبینار برگزار شد و از ایشان به عنوان مهمان و سخنران دعوت شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: ما انتظار داریم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش شوراها در برنامه هفتم توسعه را تبیین کنند و به این موضوع بپردازند که شوراها و مدیریت شهری در برنامه هفتم توسعه که در دست بررسی است چه جایگاهی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه بسیار مهمی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران دارد و ما باید از این ظرفیت‌ها برای تبیین جایگاه شوراها که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست استفاده کنیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.