×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

شهرداری وظیفه دارد نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام کند

جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره لایحه ساماندهی دستفروشان که در شورای قبلی مورد بررسی قرار گرفت اما به مرحله اجرایی و عملیاتی نرسید، گفت: دست فروشان یک پدیده اجتماعی ناشی از بحران های اقتصادی در جامعه ما هستند. طبیعی است که اگر می خواهیم دست فروشی نباشد باید یک مسیر جایگزین و حمایتی برای افراد مشغول در این حوزه تعریف شود.

عضو شورای شهر بیان کرد: به طور کلی باید از کسب و کار کسانی که سرمایه گذار کرده، مالیات، اجاره، بیمه و… می دهد صیانت شود اما عمده کسانی که دست فروشی می کنند، کسانی هستند که زندگی خود را به سختی می گذرانند و قیاس این دو قشر منطقی نیست.

تشکری هاشمی تاکید کرد: شهرداری و شورا باید حتماً برنامه‌ای در نظر بگیرند تا از این افراد حمایت شود و محل مشخصی برای جانمایی کسب و کارهای خرد در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید امکان گذران زندگی از دست فروشان گرفته شود، عنوان کرد: ما حق نداریم کسی که تمام سرمایه اش به اندازه هزینه یک روز یک شهروند عادی است، را بگیریم و سپس نسبت به موضوعات و آسیب های اجتماعی ناشی بزرگ تر از آن بی توجه باشیم.

عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه حتماً باید برنامه‌ای حمایتی از دست فروش ها پیش بینی شود و به صورت لایحه وارد شورا شود، تصریح کرد: شهردار تهران نیز وظیفه دارد تمهیدات لازم برای گذران زندگی دست فروشان و کسب و کارهای خرد را فراهم کند.

تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: به علاوه مسئله بعدی محدود شدن پیاده روها و مسیر تردد عابران پیاده به دلیل حضور دست فروشان است که شهرداری باید با در نظر گرفتن مکان های مشخص برای فعالیت این افراد، از محدود شدن این مسیرها نیز جلوگیری کند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.