×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

از افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی قیطریه تا مناسب‌سازی بوستان نشاط
کودک

به گزارش خبرنگار مهر، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.

نصب ۱۲۰۱ متر گاردریل در محورهای عبوری منطقه ۱۴

شهردار منطقه ۱۴ از عملیات بهسازی و اصلاح هندسی خیابان‌های مهم و پرتردد همچنین جمع آوری، مرمت و نصب گاردریل‌ها به متراژ ۱۲۰۱ متر در محدوده منطقه خبر داد.

محمد امین سالاری پور با بیان اینکه طراحی و اصلاح هندسی صحیح تقاطع‌ها و معابر شهری علاوه بر رفع گره‌های ترافیکی، کاهش بار ترافیکی را به همراه دارد، گفت: در همین راستا اصلاح هندسی خیابان‌های ده حقی و خیابان قیام و.. انجام شده است.

سالاری پور همچنین از تمهیدات ترافیکی در مسیرهای منتهی به مدارس به منظور افزایش ضریب ایمنی معابر و حفظ جان شهروندان بویژه دانش آموزان خبر داد.

در جهت عملیاتی کردن برنامه‌های سال ۱۴۰۱ و در راستای بهسازی محورهای اصلی و منتهی به مدارس، اجرای کف پوش، رنگ آمیزی و خط کشی بلوک عابر پیاده اجرایی شده است.

به منظور کاهش خطرات ترافیکی و افزایش ایمنی محورهای عبوری منطقه، تمهیدات ترافیکی در سال جاری و در نقاط مورد نیاز در دستور کار است.

از افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی قیطریه تا مناسب‌سازی بوستان نشاط کودک

ایستگاه آتش نشانی محلی قیطریه افتتاح شد

شهردار منطقه یک گفت: ایستگاه آتش نشانی قیطریه با هدف ارتقای خدمات رسانی محلی به مناسبت روز و هفته آتش نشانی در شمال تهران افتتاح شد.

حمیدرضا حاجوی با حضور در مراسم افتتاح این ایستگاه گفت: ایستگاه آتش نشانی قیطریه در حوزه سکونت و خدمات رسانی محلی همزمان با شروع به کار آتش نشانان زن در شهر تهران آغاز به کار کرد.

وی تصریح کرد: ایستگاه مذکور با ظرفیت ۱۲ کیلومتر مربع به محلات چیذر، قیطریه، بزرگراه شهید آیت الله صدر و بلوار شهید اندرزگو خدمات رسانی خواهد کرد.

حاجوی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این نوع ایستگاه، خدمات رسانی در بافت مسکونی و محلی است افزود: ایستگاه‌های کوچک مقیاس در حوزه ایمنی بیشترین عملکرد شأن استاندارد سازی و ارتقا شاخص‌های سطح کیفی ایمنی است.

این ایستگاه به عنوان ۱۳۴ امین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران به دستور ریاست رئیس جمهور و شهردار تهران در محله قیطریه منطقه یک افتتاح شد.

از افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی قیطریه تا مناسب‌سازی بوستان نشاط کودک

جانمایی مخازن ۱۱۰۰ لیتری پسماند در ۱۲ محور اصلی منطقه ۹

شهردار منطقه ۹ از انجام اقدامات نگهداشت شهر در حوزه خدمات شهری در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ در غرب پایتخت خبر داد.

سیدمحمدرحیم مرتضوی با اشاره به اقدامات فضای سبز در این خصوص گفت: طراحی و اجرای شبکه آب رسانی در راستای رعایت ضوابط و مقررات طرح‌های مصوب، مدیریت اصولی بر منابع آب و آبیاری فضای سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که این دستورالعمل در برنامه‌های اداره فضای سبز تدوین شده و نسبت به طراحی و اجرای شبکه آب رسانی به شیوه‌ی بابلر در خیابان بدرالزمان قریب و میدان آزادی به متراژ ۶۵۰۰ متر اقدام شده است.

وی با اشاره به احداث بازار میوه و تره بار کوکب افزود: در جهت رفاه حال شهروندان و برخورداری آنان از امکانات معیشتی بهتر، بازار میوه و تره بار کوکب با مساحت ۳۷۶ متر مربع احداث شد که برآورد مالی و ساخت این پروژه به عهده سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران است که با ۶ غرفه میوه و تره بار در محل خیابان سی متری طالقانی نبش کوچه ذوالقدری ورزشگاه شهید علیپور واقع شده است.

گذر گردشگری خیابان دکتر بدرالزمان قریب (اجتماعی) از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری و محیط زیست بود که در این خصوص شهردار منطقه ۹ عنوان کرد: به منظور ارائه خدمات فرهنگی، هنری، اجتماعی و استقرار غرفه عرضه محصولات متنوع و برقراری فعالیت‌های مذکور گذر گردشگری خیابان دکتر بدرالزمان قریب همزمان با میلاد امام رضا (ع) با مساحت ۲۰۰۰ مترمربع شامل ۲۰ غرفه در راستای رفاه حال شهروندان انجام شده، ضمن اینکه تأمین آب آشامیدنی و روشنایی از دیگر امکانات این گذر اجتماعی است.

مرتضوی با اشاره به مراکز گلماند و پسماند مارکت منطقه ۹ اظهار کرد: شهروندان فعال در امر تفکیک پسماند در مبدا پسماندهای خشک خود را به متصدی این مراکز تحویل داده و به ازای پسماند خشک، گلدان و مواد لازم خود را از متصدیان مراکز واقع در خیابان شهید بختیاری، تقاطع خیابان سادات تحویل می‌گیرند که در این مراکز به طور متوسط پسماند خشک تحویلی از شهروندان ماهانه ۲ تن است.

نورپردازی و تأمین روشنایی خیابان و میدان استاد معین از دیگر اقدامات است که در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ انجام شده که این مدیر شهری گفت: در این طرح طی حفر تراشه و تهیه کابل و کابل گذاری این محوطه به متراژ ۳۴۰ متر، ۶ پایه چراغ ۹ متری به همراه ۱۰ عدد پروژکتور ۲۰۰ وات در رفیوژ میانی خیابان استاد معین با فواصل ۲۰ متری از یکدیگر نصب شد، همچنین در همین قسمت از خیابان استاد معین از تعداد ۵۱ عدد چراغ دفنی زیر درختی نیز برای نورپردازی زیر درختان استفاده شده که نورپردازی بسیار زیبایی ایجاد کرده است.

وی گفت: در اطراف میدان استاد معین بعد از حفاری و کابل کشی به متراژ ۲۰۰ متر به تعداد ۳۷ عدد چراغ دفنی دیگر به همراه ۳۰ متر طول ریسه نئون SMD تهیه و نصب شد که ریسه‌های SMD که جهت نورپردازی سایه بان ایستگاه تاکسی استفاده شده است.

نیز به متراژ ۱۷۰ متر زیبایی قابل توجهی به این قسمت از میدان استاد معین بخشیده است، ضمن اینکه سازه‌ی گوی نوری نصب شده در قسمت جنوبی این میدان نیز با ارتفاع ۶ متر و قطر ۳ متر متصل به ریموت خودکار با رنگ‌های زیبا و چشم‌نواز دارای نوری پویا و متحرک است که جلوه خاصی به شهر در طول شب می‌بخشد و باعث جذب مخاطب می‌شود.

شهردار منطقه ۹ نورپردازی آبنمای خطی میدان آزادی را از موارد اجرایی دیگر دانست و بیان داشت: نورپردازی آبنمای خطی میدان آزادی به وسیله پروژکتور خطی به تعداد ۲۸ عدد والواشر یک متری انجام شده که جلوه بسیار زیبایی به این محوطه بخشیده است.

مرتضوی عنوان کرد: تحویل و جانمایی مخازن ۱۱۰۰ لیتری پسماند در ۱۲ محور اصلی از نواحی از جمله اقدامات دیگر در حوزه معاونت خدمات شهری می‌باشد.

افتتاح خانه‌های محیط زیست در غرب تهران محور دیگر برنامه‌هایی است که شهردار منطقه ۹ در خاتمه در این خصوص گفت: افتتاح خانه‌های محیط زیست در راستای مشارکت شهروندان و انجام فعالیت‌های داوطلبانه محیط زیستی، همچنین انتقال دانش و اطلاعات در این خصوص، شناسایی معضلات محیط زیست محله توسط ساکنان محله و اقدام جهت بهبود وضعیت موجود در نتیجه ارتقا فرهنگ عموم اقشار جامعه در سرای محلات اقدام شده است.

مناسب‌سازی بوستان نشاط کودک در منطقه ۱۳ ویژه مادران و کودکان

شهردار منطقه ۱۳ از مناسب سازی و راه اندازی بوستان نشاط کودک برای مادران و کودکان در محله شورا با هدف اجرای برنامه‌های خانواده محور خبر داد.

محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه با اشاره به اهمیت نقش مادران در رشد و تعالی فرزندان گفت: بوستان نشاط کودک به عنوان اولین بوستان مادر و کودک این منطقه با مساحت ۲ هزار مترمربع با تأمین اتاق مخصوص مادر و کودک در محله شورای ناحیه ۳ رسید.

وی افزود: احداث محلی جهت اتاق بازی و نگهداری کودک، سرویس بهداشتی، احداث معابر و مناسب سازی محوطه مجموعه‌های بازی، اجرای تأسیسات و نرده کشی محوطه بوستان از دیگر اقدامات در این خصوص است.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به اینکه فضای داخلی ساختمان به سیستم گرمایشی، سرمایشی و نمایشی و نیز وسایل بازی کودکان تجهیز شده است، اظهار داشت: در محوطه بوستان چند نوع وسایل بازی استاندارد کودک، زمین شنی، المان و مبلمان‌های شهری ویژه کودکان قرار گرفته است.

محمد هادی علی احمدی، هدف از این اقدام را اجرای برنامه‌های خانواده محور و ایجاد عدالت و حفظ حقوق شهروندی برای مادران و کودکان برشمرد و یادآور شد: اتاق مادر و کودک این امکان را به مادران می‌دهد که در شرایط فضای تفریحی، اوقات خود را کنار فرزندانشان سپری کنند و این اقدام در راستای بهره مندی مادران و کودکان از فضای‌های شهری انجام شده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.