×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

اعتباری چند میلیارد تومانی برای رفع مشکل آب روستایی سیرجان

به گزارش روستانیوز به نقل از ایلنا، شهباز حسن پور بیگلری اظهار داشت: شهرستان های سیرجان و بردسیر به لحاظ آب شرب از وضعیت نسبتا مطلوبی برخوردارند. برای روستاهایی با کمبود آب در منطقه نیز هیچگونه جای نگرانی وجود ندارد و از طریق تانکر به این روستا ها آبرسانی می شود.  اما با این حال نیازمند حمایت جدی‌تری از سوی  دولت در بحث آبرسانی به استان با توجه به خشکسالی ها هستیم. 

وی گفت: در گذشته آب شرب روستاهای سیرجان و بردسیر از قنوات و سرشاخه های آبی که از کوهستان ها جاری بود تامین می شد. اما با توجه به خشکسالی امسال در منطقه که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و در سال جاری میزان بارندگی در استان که می بایست ۱۵۰ میلی متر باشد به ۴۷ میلی متر کاهش یافته است. باعث بروز مشکلاتی در خدمت رسانی در مورد آب شرب به مردم شده است. با تدابیری که اندیشیده شده و با شرکت های صنعتی و معدنی به عنوان معین های اقتصادی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شان  همیاری و همکاری مناسبی داشته‌اند. و مشکل کمبود آب در این مناطق برطرف خواهد شد. 

حسن پور بیگلری ادامه داد: ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که آبرسانی روستاهای شهرستان سیرجان را به صورت مطلوب حل کنیم. مبلغ ۱۰ میلیارد از تنش آبی را معاونت آبفای کشور  پرداخت و مبلغی را مس سرچشمه پرداخت می کنند. چرا که بخشی از این روستاها در محدوده مس ایران یا سرچشمه هستند و دیگر شرکت ها مانند گلگهر، فولاد و گهر زمین نیز همکاری می کنند. بسیاری از مشکلات شهرستان بردسیر توسط خیرین  برطرف می شود که همیشه همکاری خوبی برای حل مشکلات در سطح شهرستان داشته اند. در منطقه منابع آبی وجود دارد که با کمک دولت باید تا در خانه های مردم لوله گذاری شوند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس عنوان کرد: به لحاظ آموزش و بهداشت نسبت به نرم کشوری جلو هستیم. سیرجان در ساخت مدارس توسط خیران قرار است ثبت جهانی شود.  هم اکنون ۴۰ پروژه خیرساز در بحث مدارس داریم و ۱۰ تا از این پروژه ها آماده هستند که با دعوت و حضور مسئولان آموزش و پرورش تا پایان سالجاری افتتاح می شوند.

حسن پور بیگلری اضافه کرد: برای بهداشت روستاها نیز پزشکانی هر هفته به تمامی روستاهای شهرستان های بردسیر و سیرجان سرکشی کرده و به مردم خدماتی را ارائه می دهند.

وی گفت: شهر سیرجان قطب کشاورزی در منطقه است و بیش از چند هزار هکتار به باغ های پسته در این شهرستان تعلق دارند. همچنین قطب فولاد کشور است و می توان گفت این شهرستان یک چهار راه اقتصادی محسوب می شود. در بحث خدمات رسانی به مردم مشکلی نداریم. تنها برای اینترنت روستایی مشکل داریم که روز گذشته در نشستی با وزیر ارتباطات داشتیم مشکلات را در این زمینه مطرح کردیم. وی نیز دستور داد هیأتی به زودی به شهرستان های بردسیر و سیرجان اعزام شوند و مشکل اینترنت این شهرستان برطرف شود که مردم از خدمات بهتری در این زمینه بهره مند شوند.

حسن پور افزود: ولی در بخش و روستاها به طور کلی نیازمند متولیانی برای حل مشکلات هستیم. متاسفانه در روستاهای این مناطق امروزه متولی وجود ندارد.  امیدوارم که هرچه سریعتر  دولت و مجلس با یک همکاری و هماهنگی مناسب بتوانند افرادی متعهد را انتخاب و به کار بگمارند که هر چه سریعتر مشکلات برطرف شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.