×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

لزوم الگو قراردادن شهید چمران در عرصه های مختلف

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت مصطفی چمران با تاکید بر این نکته که زمانه می‌گذرد و خاطرات شهید چمران در ذهن‌ها و در تاریخ به یادگار می‌ماند گفت: آدم‌ها به میزان بزرگی، عظمت و نقش آفرینی در مجموعه جریان حق در طول تاریخ درس‌هایی را برای ما به یادگار می‌گذارند.

شهردار تهران افزود: ما امروز مهمان شهید چمران هستیم، شهید سعیدی که در مسیر شدن و بزرگی‌ها را یکی پس از دیگری خلق کردن به عنوان یک اسوه در برابر ما قرار دارد.

زاکانی ادامه داد: ما یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌داریم و به آنها به عنوان یک الگو و اسوه می‌نگریم و از آنها استمداد می‌طلبیم که از ما دستگیری کنند و آنها را قسم می‌دهیم در روز قیامت شفاعت ما را به عهده بگیرند.

وی بیان کرد: مجاهدت در راه خدا با همه وجود شهید چمران در آمیخته بود و صبر و استقامت و بی توجهی به طعنه طعنه زنندگان از او یک اسطوره ساخته و اولین ویژگی این شهید سعید شناخت الهی است. شهید چمران خدا را شناخت و در این مسیر خود را ساخت و اخلاص پیشه کرد.

شهردار تهران افزود: شهید چمران با همین اخلاص درونی قیام و به تکلیف خود عمل کرد و در این مسیر استقامت ورزید و به ریسمان الهی چنگ زد و همه وجودش را کف دست گرفت و در میدان مبارزه حاضر شد.

زاکانی ادامه داد: شهید چمران دل به ظاهر دنیا ندوخت و راه مجاهدت پیشه کرد و به مصر و لبنان آمد. همانطور که در دستنوشته ها آمده است، بشارت حسینی وار زندگی کردن را به مردم لبنان داد و با در میدان حاضر شدن مردم را فراخوان کرد و با به دوش کشیدن پرچم مقاومت با صلابت در مقابل کفر ایستاد.

وی بیان کرد: بعد از انقلاب، هرکجای انقلاب که از شهید چمران کار خواستند در آن مسئولیت خوش درخشید و زمانی که خفاشان شب پرست نقشه کشیدند ایران را تجزیه کنند و انقلاب را به مسلخ ببرند با حضور در پاوه خوش درخشید.

شهردار تهران افزود: شهید چمران نماینده مجلس و نماینده حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع بود و زمانی که حصر سوسنگرد مطرح شد بیان کرد زمانی که به حصر سوسنگرد رفتیم ۳ گلوله آر پی چی بیشتر نداشتیم، در آن نقطه حساس این شهید با بزرگی علمی و سرافرازی چگونه می‌توانست با همراهان خود برخورد کند؟

زاکانی با اشاره به نامگذاری روز شهادت شهید چمران به روز بسیج اساتید ادامه داد: همه اقدام‌های شهید چمران از جمله علم و دانش آموزی او برای ما الگوست و باید به آن سمت حرکت کنیم و مجاهدت، در میدان بودن و خدمت او باید برای ما الگو باشد.

وی در تبیین ابعاد شخصیتی شهید چمران افزود: مردم دوستی، نوع دوستی، یتیم نوازی شهید چمران، نسبت او با دین و امام (ره) و انقلاب باید برای ما الگو و یک درس بزرگ باشد.

شهردار تهران با تاکید بر این مطلب که ایستادگی و حرکت در این مسیر برای ما مهم است تصریح کرد: زمانه امروز دوره ساختن، مقاومت و ایستادگی کردن است اما مرد میدان جهاد اکبر بودن، ساختن کشور بدون منت و راه شهید چمران را ادامه دادن مهم است.

زاکانی ادامه داد: شهید چمران از ستارگان درخشان آسمان ایثار و فداکاری است و باید به او اقتدا کرد و مسیر او را ادامه داد و ملت سرافراز ایران همان مسیر را دنبال و قله‌های افتخار را با رهبری عزیز تر از جانمان فتح خواهد کرد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.