×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

همه امکانات شهر را در خدمت واکسیناسیون قرار می دهیم

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی در حاشیه افتتاح مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو در جمع خبرنگاران گفت: اولویت نخست کشور بحث پیشگیری و درمان است و ما علاوه بر واکسیناسیون به خدماتی که وزارت بهداشت ارائه می‌کند هم نیازمندیم و اقدامات جدیدی هم انجام شود. در موضوع فاصله اجتماعی و فعال بودن شهر در عین صیانت از سلامت شهروندان در نظر داریم که به عنوان محور دوم فعالیت مان کارهایی که مغفول مانده است انجام شود و محور سوم فعالیت ما کار جهادی در ارائه خدمات اجتماعی است.

شهردار تهران از زحمات مسئولان شهرداری قدردانی کرد و افزود: امروز آغاز یک سرفصل جدید است و ما باید شهرداری را به عنوان رکن رکین و خدمتگزار شایسته آحاد مردم تهران به میدان بیاوریم و همه ظرفیت هایمان را به کار گیریم.

زاکانی شرایط کشور از باب بیماری کرونا و فوت میانگین روزانه ۶۰۰ نفر در کشور را بسیار سخت و غیر قابل تحمل توصیف کرد و گفت: از دو هفته پیش جلساتی را با استادان دانشگاه آغاز کردیم و نقشه راهی استخراج شد که شهرداری بتواند با افزایش فعالیت کمک کار هر چه بهتر در نظام سلامت باشد.

وی گفت: در همین زمینه جلساتی را با وزیر بهداشت برگزار کرده ایم و مردم در روزهای آینده اخبار خوبی در بحث سرعت پیشگیری و درمان، فاصله اجتماعی و زیست فعال و پویا در شهر خواهند شنید.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره روند واکسیناسیون کارکنان شهرداری هم افزود: بخشی از این کار انجام شده است و تلاش می‌کنیم با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری تهران به دولت در انجام واکسیناسیون چگونه کمک خواهد کرد، بیان کرد: تهران ظرفیت‌های فوق العاده و بالایی دارد و ۱۱۰ سوله بحران در همه مناطق تهران داریم که فقط بخش کوچکی از آن در خدمت واکسیناسیون است و تلاش داریم از همه ظرفیت‌های شهرداری در این بخش استفاده کنیم.

وی گفت: مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو که امروز افتتاح شد تا یکی دو روز آینده به مردم خدمات ارائه می‌کند و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های حاکمیت و پیوستگی به ظرفیت‌های مردمی، عرصه خدمتگزاری را ارتقا دهیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی اولویت‌های کاری شهرداری را نخست، موضوع کرونا خواند و اظهار داشت: روزانه حداقل ۶۰۰ خانواده و خاندان عزادار می‌شوند که ما را بسیار نگران کرده است. محور دوم تلاش ما جدیت در ارائه خدمت است که ما در همین زمینه با راه اندازی قرارگاه ویژه خدمتگزاری تلاش می‌کنیم چهره شهر را از برخی آلودگی‌ها در بحث پسماند و دیگر موارد بزداییم.

وی افزود: اولویت سوم ما رسیدگی به معضلات اجتماعی است چرا که وجود کودکان کار و معتادان متجاهر در شهر برای ما غیر قابل تحمل است و آسیب‌های جدی به روح و روان مردم وارد می‌کند.

شهردار تهران گفت: تلاش داریم علاوه بر وظایف ذاتی خودمان، ارائه خدمت به مردم را نیز افزایش دهیم تا مردم از رفاه و آسایشی شایسته بهره‌مند شوند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.