×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

بررسی تغییر پهنه خیابان دماوند در کمیسیون ماده ۵

کلام الله نظری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۳ در گفتگو با خبرنگار شهر درباره موضوع تغییر پهنه و جبران عقب ماندگی در رشد و توسعه این محور گفت: در بخشی از محور دماوند با توجه به وجود بافت فرسوده و متروکه و نقاط ناایمنی که از کارخانه های قدیمی در آن ایجاد شده لزوم تغییر *پهنه از S به M وجود دارد. چرا که مالکان در پهنه S راغب به ساخت نیستند.

او افزود: شرکت مشاور از سال ۹۵ در حال بررسی این موضوع است و طرح پیشنهادی این شرکت پس از رفع ایرادها مجددا به اداره کل طرح های شهری ارجاع شد تا از آنجا به کمیسیون ماده ۵ ارائه شود و در این کمیسیون تصویب و تصمیم مقتضی در رابطه با محور دماوند ابلاغ شود.

او با بیان اینکه محور دماوند بین چند منطقه مشترک است و مناطق ۸-۴-۷-۱۳ و ۱۲ درگیر این معضل در این محور هستند و املاک آن نیز پلاک هایی بزرگی است، افزود: ادامه داد: حدود پنج ماه از ارائه گزارش نهایی شرکت مشاور به اداره کل طرح های شهری می گذرد و قرار شد که این طرح به زودی و در سال جاری در کمیسیون ماده پنج مطرح و تصویب شود.

حل مشکل عقب نشینی پلاکهای قسمت شمالی محور پیروزی

نظری در ادامه درباره حل و فصل عقب نشینی ها در بخشی از خیابان پیروزی نیز گفت: ۱۹ پلاک در قسمت شمالی محور پیروزی منطقه ۱۳ وجود دارد که عقب نشینی در آن انجام نشد و باعث ایجاد نقاط ناایمن و آسیب به منظر شهری شده است؛ این پلاکها شناسایی و مساحت طبق سند و مساحت باقیمانده آن در جلسه بررسی  و درباره راهکارهایی که می تواند مالکان را برای درخواست پروانه ترغیب کند، بحث هایی مطرح شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۳ با بیان اینکه در طول محور پیروزی بنرهای اطلاع رسانی در این زمینه نصب می شود، افزود: قرار شد حقوق مکتسبه مالکان طبق طرح تفصیلی به آنها داده شود، همچنین از تسهیلات مصوبه کرونا برای تسریع و تسهیل در این روند استفاده می کنیم.

حل و فصل حریم امنیتی پلاکهای اطراف پادگان نیروی هوایی

او در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به حل مساله محدودیت حریم امنیتی ۱۵۰۰ پلاک اطراف پادگان نیروی هوایی نیز عنوان کرد: با پیگیری های شهرداری منطقه و همکاری نیروی هوایی این مساله حل و فصل و حریم امنیتی برطرف شده و مالکان می توانند مطابق با مصوبات طرح تفصیلی اقدام به اخذ پروانه کنند، تنها یک بخش جزیی در شمال شرقی باقی مانده که درحال رایزنی هستیم تا محدودیت حریم امنیتی آنها نیز برداشته شود.

رفع فریز املاک خیابان زاهد گیلانی

نظری در پایان به رفع فریز از املاک خیابان زاهد گیلانی نیز اشاره کرد و توضیح داد: سه سالی بود که شهروندان در این محور نمی توانستند جواز بگیرند اما با پیگیری های انجام شده در بهمن ۱۳۹۸ مصوبه آن دریافت و ابلاغ شد و ۳۰۰ پلاکی که در ان وجود داشت می توانند درخواست تخریب و نوسازی ارائه کنند و پروانه آنها نیز طبق ضوابط طرح تفصیلی  در بر و کف صادر می شود.

*پهنه تجاری (S): پهنه‌ تجاری قسمتهایی از شهر است که وجه غالب آن، کار و فعالیت بوده و سهم سکونت در آن بسیار محدود است.

پهنه مختلط (M): پهنه مختلط مناطقی از تهران را شامل می‌شود که در آنها، شهرداری اجازه ساخت‌وسازهای توام یعنی کاربری مسکونی و تجاری را با هم می‌دهد.

خبرنگار: علی سی پی

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.