×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

١٠ درخت خیابان ولیعصر (عج) سربرداری می شوند

مانی جعفریان، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک در گفتگو با خبرنگار شهر درباره وضعیت درختان محور ولیعصر در این منطقه گفت: وضعیت درختان خیابان ولیعصر(عج)در قسمتی که در محدوده منطقه یک واقع شده شاید از وضعیت سایر مناطق بهتر و مناسب تر باشد .پیمانکاری مجزا در خصوص نگهداشت ولیعصر(عج) فقط درختان این محدوده را به صورت جداگانه مورد رسیدگی قرار می دهد. بر همین اساس حدود ۱۰ درخت که از سنوات گذشته آسیب دیدند و احتمال سقوط آنها وجود دارد پس از انجام مراحل اداری، ظرف چند روز آینده سربرداری و رفع خطر می‌شوند.

او با بیان اینکه درختان خیابان ولیعصر(عج) دارای چند مشکل هستند، توضیح داد: از آنجایی که آب به صورت کامل و دائم در دسترس این درختان است، ریشه های درختان این محور رشد کافی نمی کنند و ریشه های ضعیف و کوچکی هستند که تعادل را در درخت ایجاد نمی کنند. همچنین پوسیدگی یقه به دلیل آب جاری و دائمی به وجود می آید و غرقاب شدن ریشه ها باعث تشکیل لایه اتیلن روی ریشه و ایجاد شرایط بی هوازی و خفگی در درخت می شود.

جعفریان ادامه داد: همچنین در خیابان ولیعصر(عج) به ویژه در محدوده منطقه ۶، در زیر لایه اول خاک خلأیی وجود دارد که آبهای زیرسطحی از آن رد و پس از آن لایه خاک تشکیل می‌شود و در واقع ریشه از لایه«c» خاک عبور کرده و و آزاد است و در خاک نیست و این امر باعث می شود که درخت استحکام لازم را نداشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک اضافه کرد: همچنین حفاری شرکت خاکریزآب از چهارراه پارک وی به سمت جنوب و ورود فاضلاب‌های انسانی واحدهای تجاری و اداری به آن، بر مشکلات درختان محور ولیعصر(عج) افزوده است.

او با بیان اینکه با وجود همه مشکلات، درختان سطح منطقه را به صورت مستمر پایش می کنیم، گفت: در بحث پوسیدگی و مبارزه با آفت ها با باندینگ و موادی که تنه درخت را برای جلوگیری از نفوذ آفت و صدمه به آن آغشته می کنند، اقدامات لازم انجام شده است. علاوه براین در مورد جانوران موذی که از دیگر عوامل خطرساز برای درختان هستند نیز طعمه گذاری ها توسط واحد ساماندهی انجام شده است.

جعفریان مرور زمان، فرسایش و شستشوی خاک و وزش باد را از دیگر عوامل سقوط درختان عنوان کرد و یادآور شد: با این حال یک درخت سبز و بانشاط در بعضی مواقع مانند انسانی که سالم و ورزشکار است و به صورت ناگهانی فوت می کند، به یکباره سقوط می کند و این مسأله اجتناب‌ناپذیر است در صورتی که اگر درختی خشک سقوط کند شهرداری باید پاسخگو باشد و اقدامات شهرداری در منطقه در بحث نگهداشت درخت و اقداماتی مانند سمپاشی و کوددهی برای تقویت خاک و گیاه به صورت مداوم و منظم انجام می‌شود.

خبرنگار: علی سی پی

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.