×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

۱۰۵ روستای پلدختر از نعمت گاز برخوردار هستند

به گزارش روستانیوز به نقل از ایلنا، کرم گودرزی در گفت و گو با خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه تمام روستاهای پلدختر تا پایان سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: گازرسانی به ۲۳ روستای پلدختر هم در حال اجراست و زیرساخت‌های گاز در این شهرستان به‌طور کامل تقویت نشده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان عنوان کرد: روستاهای منطقه زیودار، بن لار و جلگه با اجرای خط لوله تغذیه که از چهار قلعه کوهدشت تا افرینه کشیده شده است از این زیرساخت برای گاز استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: زیرساخت دیگری با نام فاز دوم منطقه دادآباد در حال اجراست و خط لوله تغذیه از خرم‌آباد به دادآباد و محور قطعه نصیر و آزادراه متصل می‌شود که تعدادی از روستاهای این منطقه و چولهول را تحت پوشش قرار می‌دهد.

گودرزی با بیان اینکه ایجاد دو خط تغذیه در پلدختر به‌عنوان بستر اصلی مهم‌ترین تحولی بوده که در گازرسانی در این شهرستان اتفاق افتاده است، گفت: پیمانکاران خوبی با احداث زیرساخت انتخاب شده و پیشرفت پروژه‌ها خیلی خوب است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: پرونده گازرسانی به روستاهای پلدختر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و پروژه‌های در دست احداث به‌طورقطع و یقین تا پایان سال ۱۴۰۲ بسته می‌شود.

گودرزی با اشاره بهره‌برداری ۱۵ روستا و سه واحد صنعتی در پلدختر اظهار داشت: در طرح گازرسانی به پنج روستای منطقه برگلان سوخته و زوانتل فقط نصب ایستگاه باقی‌مانده است که قطع به‌یقین تا ۱۵ شهریور گازدار می‌شود.

وی افزود: گازررسانی سه روستای دیگر منطقه برگلان به‌علت مجاورت با باغات انجیر و معارضاتی که وجود دارد باقی‌مانده است که ادامه طرح را به بعد از فصل برداشت محصولات انجیر منطقه موکول کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه ۱۰۵ روستا از تعداد کل روستاهای واجد شرایط گازرسانی در پلدختر در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار است، عنوان کرد: روستاهای فاقد گاز پلدختر عمدتاً در منطقه میانکوه شرقی است که زیرساخت لازم برای آن ایجاد شده و پیشرفت پروژه آن خوب است.

وی تصریح کرد: پروژه ایجاد زیرساخت گازرسانی به روستای پاعلم و کارخانه آهک هیدراته شروع شده که شامل خط انتقال، ایستگاه و روستاهاست و فقط نصب ایستگاه باقی‌مانده است.

گودرزی با بیان اینکه کلنگ‌ گازرسانی به کارخانه آهک هیدراته انجام و قرارداد آن با پیمانکار منعقد شده است، اظهار داشت: این طررح به‌زودی شروع به کار می‌کند و سعی می‌کنیم تا عید نوروز گازرسانی این پروژه را نیز انجام دهیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.