×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

ایجاد هویت اقتصادی برای تهران با بهره‌مندی از ظرفیت‌هایی چون مراکز کوثر

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی در شانزدهمین رویداد زنان، کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی؛ پیشران اقتصاد – یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰- با تبریک روز پاسدار و روز درختکاری، گفت: در شهر تهران هستیم، شهری که یکی از ویژگی های ممتاز آن این است که پایتخت جمهوری اسلامی است اما نمی توانید بعد از این، هویت ثانویه ای برای تهران برشمارید؛ وقتی به معماری آن می‌نگرید درمی یابید که بی هویت است؛ تهران با وجود اینکه تولید ناخالص بالایی دارد اما نمی توانید برای آن هویت اقتصادی مدنظر قراردهید.

تهران می تواند هویت اقتصادی داشته باشد

وی با اشاره به اینکه یکی از هویت هایی که تهران می تواند به خودش بگیرد، بعد اقتصادی است، افزود: اقتصادی که خانواده بنیان است و زنان در آن نقش محوری و اساسی دارند. اقتصادی که به صورت خرد و جز به جز در شهر رقم می خورد اما کلان آن ارزش افزوده جدی برای شهر به ارمغان می آورد.

زاکانی ادامه داد: این رویداد و مواردی مانند آن که زحمات زنان را در آنها می‌بینم می تواند برای تهران خلق هویت کند، البته اگر گسترش پیدا کند و سامان یافته و دقیق شود.

شهردار تهران اضافه کرد: تلاش هایی از جنس این رویداد، بنیان های اقتصادی و معیشت خانوار را تقویت می کند و مسیر را در یک صورت جدی قرار می دهد که سلول‌های تشکیل‌دهنده اجزای شهر ظرفیت‌های خود را افزایش دهند. بنابراین از بعد شهروندان نیز تلاش شما قابل تقدیر و قابل اعتنا است.

نمی توانیم با معیشت مردم بیگانه باشیم و مدعی باشیم که مدیریت مان درست است

وی عنوان کرد: در بعد مدیریت شهری نیز ما قائل به این هستیم که تکلیف شهرداری معطوف به قبول مسئولیت های مختلف ازجمله مسئولیت اجتماعی است.  ما نمی توانیم با معیشت مردم بیگانه باشیم و مدعی باشیم که مدیریت شهری را به درستی انجام می دهیم؛ نمی توانیم در خدمت اقتصاد خانواده قرار نگیریم اما انتظار داشته باشیم در مختصات دقیق خود قرار بگیریم. بنابراین باید نسبت به معیشت جامعه فعال باشیم و در خدمت آنها قرار بگیریم.

افزایش کمیت، کیفیت و قابلیت مراکز کوثر

زاکانی بیان کرد: نمی توانیم  ببینیم که روز به روز سفره ها کوچک تر شود و فشار بر خانواده ها و زنان خانوار مضاعف شود. برهمین اساس تلاش می کنیم گوشه ای از این کار که شایسته شماست را به انجام برسانیم. باید عدد، کیفیت و قابلیت مراکز کوثر شهرداری افزایش پیدا کند و به سمتی برویم که ماحصل آن از جنبه کمک و نیاز به زنان سرپرستان خانوار عبور کند و با توانمندی های آنان باری را از روی دوش جامعه برداریم.

شهردار پایتخت اضافه کرد: وظیفه داریم که در خدمتگزاری به شما کوتاهی نکنیم؛ کف کار این است که به صورت نوبه ای زمینه ای فراهم کنیم محصولات شما در معرض نمایش قرار گیرد و باید شرایط به سمتی برود که از تجمیع ظرفیت‌ها حتی برای صادرات و قابلیت های جدید استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همتی در کل کشور در جهت توجه به بخش بانوان و دسترنج آنان‌ شکل گرفته و امیدواریم ما نیز بتوانیم خدمتی را به شما ارائه کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.