×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

تاکید بر لزوم افزایش دوربین های ثبت تخلفات

به گزاری خبرگزاری مهر، روز گذشته کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران طی جلسه‌ای که با حضور سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل، محمد آقامیری و علی اصغر قائمی دیگر اعضای این کمیسیون و مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک و مدیران عامل سازمان اتوبوسرانی، شرکت راه آهن مترو، شرکت بهره برداری مترو، سازمان تاکسیرانی، سازمان پایانه‌ها و شرکت کنترل ترافیک و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برگزار شد، به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیشنهادی شهرداری تهران در حوزه معاونت حمل ونقل و ترافیک پرداخت.

در جریان بررسی بودجه حوزه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، به دو حوزه بودجه‌های عملیاتی و مأموریتی توجه شد. تکمیل و بهره‌برداری از خطوط ۶ و۷ مترو، تأمین واگن و تجهیزات، توسعه ناوگان و نگهداشت خطوط مترو، توسعه و خرید اتوبوس، خرید خودروی داخلی حمل و نقل معلولین، استقرار سیستم مکانیزه و پایش مرکز مدیریت ناوگان اتوبوسرانی، هوشمندسازی مدیریت ترافیک، ایجاد فضای پارک حاشیه‌ای، توجه ویژه به پایانه‌ها مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در حوزه بودجه‌های مأموریتی حمل و نقل که با کمک دولت محقق می‌شود، اگر دولت کمکی نکند که تا به امروز نکرده و شاید نمی‌تواند انجام دهد، قطعاً با آسیب مواجه خواهیم شد.

تشکری هاشمی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت درآمدزایی توسط تاکسی‌های پایتخت اظهار کرد: یکی از انتظارات کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ارتقا کیفیت زندگی رانندگان تاکسی است و می‌بایست سازمان تاکسیرانی با برنامه‌ریزی در زمینه‌های درآمدزایی ورود کرده تا رانندگان تاکسی از آسایش و آرامش برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های تکنولوژی و بهره بردن از فضای تکونولوژی برای آسایش رانندگان تاکسی از جمله اقداماتی است که انتظار داریم سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت تبلیغاتی در خودروهای تاکسی موضوعی است که باید از سوی این سازمان مورد توجه قرار گیرد، لذا انتظار داریم سازمان تاکسیرانی در این زمینه لوایحی را تنظیم کند و برنامه‌ای در زمینه‌های ذکر شده داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی بودجه پایانه‌ها بر توجه ویژه به پایانه‌های شهر تهران تاکید کرد و گفت: بسیاری از اقدامات در پایانه‌ها را می‌توان به بخش خصوصی سپرد؛ زیرا ظرفیت‌های درآمدزایی خوبی در پایانه‌ها وجود دارد که می‌توان از این مهم بهره برد.

تشکری هاشمی در ادامه بر ارتقا هوشمند سازی و افزایش دوربین‌های ثبت تخلفات در شهر تهران تاکید کرد و گفت: تبدیل موتورهای کاربراتوری به موتورسیکلت‌های برقی از جمله اقداماتی است که باید به‌صورت جدی در سال ۱۴۰۱ دنبال شود؛ باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود تا بتوانیم بخش قابل توجهی از موتورسیکلت‌ها را به برقی تبدیل کنیم؛ همچنین آلودگی هوای تهران از موضوعاتی است که شهروندان را مورد آزار قرار داده و باید در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شود.

تشکری هاشمی در پایان گفت: صبح امروز نیز جلسه این کمیسیون با معاون و مدیران حوزه معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران برگزار شده و بررسی بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ در این حوزه ادامه دارد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.