×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

رد طرح تاسیس خانه تهران برای جلوگیری از ایجاد تشکیلات جدید در شهر

به گزارش خبرنگار مهر، طرح «تاسیس خانه تهران» در جلسه امروز شورای شهر بررسی شد.

در ابتدا نرگس معدنی پور درباره این طرح گفت: این طرح در دوره پنجم شورا با قید یک فوریت به تصویب رسیده و هدف آن ایجاد فضایی مناسب برای تبادل نظر مردم، مسئولین، کارشناسان، تهران پژوهان و غیره است.

وی افزود: از آنجایی که احتمال می‌رود تاسیس هرگونه فضای جدید منجر به ایجاد تشکیلات جدید در شهرداری شود و با توجه به اینکه برخی اهداف طرح در بخش‌های مختلف شهرداری در حال پیش روی است، این طرح رد می‌شود و پیشنهاد ما پیاده شدن اهداف طرح در جایی مانند خانه اتحادیه است.

سپس مهدی چمران رئیس شورای شهر در این باره گفت: تهران یک روستای کوچک نیست که یک خانه برای آن درست کنیم و همه در آنجا جمع شوند و نظر دهند. به نظر باید این خانه در محله‌ها ایجاد شود که در حال حاضر شورایاری‌ها همین نقش را ایفا می‌کنند.

در ادامه علی اصغر قائمی در موافقت با رد این طرح گفت: در سال ۹۰ مجموعه‌ای با عنوان رصدخانه شهری تهران تاسیس شد و ماموریت ایجاد مرکزی برای هم اندیشی نخبگان شهری، ایجاد مرکز اسناد و مدارک شهر و بستری برای بررسی شاخص‌های تهران را بر عهده داشت.

وی افزود: اگر شهرداری به ظرفیت‌های خود بیشتر توجه کند، چنین مجموعه‌ای داریم و نیازی به ایجاد مرکزی تحت عنوان خانه تهران نیست.

در ادامه علیرضا نادعلی در پیشنهادی گفت: تهران شئون مختلفی دارد و قابل پرداختن در یک خانه نیستند. بسیاری از امور در خانه اتحادیه تهران در حال انجام است و نیازی به تاسیس این خانه نیست.

سپس احمد کاشانی بیان کرد: این خانه نیاز شهر است و پیشنهاد بنده ایجاد فضایی تبادلی برای نخبگان شهر است.

در نهایت این طرح با موافقت ۱۷ نفر از اعضای شورای شهر رد شد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.