×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی که در اولین جلسه شناسایی گلوگاههای فساد در شهرداری ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن سخن می گفت، افزود: در اسناد فرادست از جمله قانون اساسی، سیاست های کلی نظام، فرامین مقام معظم رهبری و احکام برنامه ششم توسعه کشور و سایر قوانین و مقررات موضوعی بر ضرورت و اهمیت رسیدگی به مساله فساد تاکید شده است.
 
وی در ادامه ضمن استماع گزارش سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در این خصوص با بیان اینکه یکی از سیاست های محوری دولت سیزدهم مقابله با فساد و پیشگیری از بروز زمینه ها و بسترهای فسادزا در کشور می باشد، گفت: در این راستا شناسایی گلوگاههای فساد در مجموعه مدیریت شهری و روستایی با توجه به ارتباط مستمر شهرداریها، دهیاری ها و شوراها با مردم از جایگاه مهمی برخوردار است و در اولویت وزارت کشور و همچنین استانداریها قرار دارد.
 
وزیر کشور ادامه داد: علیرغم وجود بسترها و زمینه های فسادزا در شهرداریها،  به دلیل کثرت و تنوع وظایف و ماموریت های محوله، در گام نخست با شناخت تمامی ابعاد و جنبه های موضوع می بایست نسبت به اولویت بندی حوزه های ماموریتی فسادزا در شهرداریها اقدام نمود.
 
وحیدی افزود: همچنین با اولویت بندی ماموریتهای شهرداریها، تمرکز و برنامه ریزی در گام نخست بر حوزه شهرسازی و معماری و حوزه مالی و اقتصادی باید صورت گیرد و با احصاء دقیق زمینه ها و بسترهای فساد زا، اهتمام جدی برای اصلاح فرآیندها و رویه های حاکم انجام شود.
 
شایان ذکر است، اولین جلسه شناسایی گلوگاههای فساد در شهرداری ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن با حضور وزیر کشور و نمایندگان دستگاههای نظارتی و قضایی ذیربط برگزار و در ابتدا گزارشی از سوی مدیران سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور پیرامون موضوع و راهبردهای پاسخگویی و شفافیت و رسیدن به شهرداریهای شیشه ای ارائه گردید که بیان کننده شناخت ابعاد و زوایای موضوع و چگونگی رسیدگی به آن بود.
 
در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر گردید گزارش پایه تهیه شده، برای اعضای حاضر در جلسه ارسال و ظرف مدت دو هفته با اخد پیشنهادها نسبت به تکمیل آن و تنظیم گزارش نهایی اقدام شود.
 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.