×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

ضریب ۹۷ درصدی نفوذ گاز در روستاهای دهلران

به گزارش روستانیوز به نقل از  ایرنا، گاز رسانی به ۲ بخش میمه و پهله در شهرستان مرزی دهلران از مطالبات مردم این مناطق بود.

با پیگیری ها و رایزنی های مسوولان و همت دولت سرانجام چرخه گاز رسانی به شهر میمه تکمیل و با حضور نماینده مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران، مدیرعامل شرکت گاز استان و مسئولان محلی و مردم مشعل گاز در این شهر روشن شد.

از این پس مردم شهر میمه از نعمت گاز خانگی برخوردار و با گاز رسانی به دو شهر پهله و میمه چرخه گاز رسانی به شهرهای دهلران، موسیان و میمه و پهله در شهرستان مرزی دهلران تکمیل و چهار شهر این شهرستان مرزی به گاز خانگی متصل شدند.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام در این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

عباس شمس الهی اظهار داشت: با بهره مندی ۵۰۰ خانوار روستایی استان از نعمت گاز خانگی، ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان ۹۷ درصد شده است.

وی افزود: گازرسانی به حدود ۱۰۰ روستای باقی مانده استان نیز در دست اقدام است.

مدیر عامل شرکت گاز ایلام میانگین گاز رسانی در استان را ۹۸ درصد ذکر کرد و یادآور شد: این مقدار بالاتر از میانگین کشوری است.

شمس الهی از تکمیل گاز رسانی به ۲ شهر پهله و میمه خبر داد و افزود: در روستای های بخش سراب میمه نیز پیمانکار پای کار بوده و عملیات اجرایی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی از در دست اقدام بودن گاز رسانی به ۲ روستای خربزان و آگره بید خبر داد و گفت: مابقی روستاهای بخش زرین آباد شبکه داخلی آنها اجرا و در حال نصب علمک هستیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران هم با تقدیر از پیگیری های نماینده مردم در مجلس و شرکت گاز استان برای تسریع در گاز رسانی به شهرهای پهله و میمه گفت: ضریب نفوذ گاز در شهرهای دهلران، موسیان و پهله و میمه ۱۰۰ درصد است.

مجید عسگری گفت: از ۷۶ روستای شهرستان ۵۶ روستا از نعمت گاز خانگی بهره مند هستند و ضریب نفوذ گاز در روستاهای شهرستان ۹۰ درصد است و امیدواریم با تسریع در گاز رسانی به روستاهای در حال عملیات اجرایی این ضریب به ۹۵ درصد تا پایان سال جاری برسد.

وی بر ضرورت تکمیل چرخه گاز رسانی به روستاهای این شهرستان تاکید کرد و افزود: در سفر رئیس جمهور به استان گاز رسانی به خانوارهای محروم لحاظ شده که امیدواریم از این محل به خانوارهای محروم در شهرستان توجه ویژه شود.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.