×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزایش ۲ درصدی مصرف انرژی تجدیدپذیر در مجموعه شهرداری

شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره برنامه‌های پیش روی این اداره کل در سال ۱۴۰۰ گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما تامین انرژی مصرفی در فضاهای مدیریت شهرداری تهران است که به صورت سالانه از انرژی‌ها تجدید پذیر (به میزان ۲ درصد سالانه) استفاده شود.

وی افزود: توسعه ظرفیت اسمی نیروگاههای خورشیدی (سالانه ۶۰۰ کیلووات ساعت تا سال ۱۴۰۲) از سوی شهرداری با همکاری سازمان مدیریت پسماند در جهت استحصال انرژی پایدار از پسماند (سالانه ۲ مگاوات تا سال ۱۴۰۲) نیز دنبال می‌شود.

وی از کاهش مصرف انرژی در مجموعه شهرداری تهران (به میزان ۱۰ درصد سالانه) بر اساس برنامه‌های جامع این دستگاه خبر داد و گفت: ممیزی انرژی ساختمان‌های جدید و اجرای راهکارهای ارائه شده برای ساختمان‌های سال قبل (سالانه ۲۵۰ ساختمان تا سال ۱۴۰۲) بوده است.

انصاری به موضوع معاینه فنی موتورخانه‌ها اشاره کرد و گفت: این معاینه فنی سالانه از جمله برنامه‌های سال ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه تامین انرژی مصرفی در فضاهای تحت مدیریت شهرداری تهران به صورت سالانه از انرژی‌های تجدید پذیر به میزان ۲ درصد سالانه باید افزایش یابد، اظهار داشت: به همین منظور توسعه ظرفیت اسمی نیروگاههای خورشیدی سالانه ۶۰۰ کیلووات ساعت تا سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با همکاری سازمان مدیریت پسماند در جهت استحصال انرژی پایدار از پسماند (سالانه ۲ مگاوات تا سال ۱۴۰۲) در نظر گرفته شده که به کاهش مصرف انرژی در مجموعه شهرداری تهران (به میزان ۱۰ درصد سالانه) کمک می‌کند.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه ممیزی انرژی ساختمان‌های جدید و اجرای راهکارهای ارائه شده برای ساختمان‌های ممیزی شده سال قبل از برنامه‌های پیش رو است، گفت: سالانه ۲۵۰ ساختمان تا سال ۱۴۰۲ باید طبق این برنامه ممیزی شوند.

وی افزود: معاینه فنی ۵۰۰ موتورخانه تا سال ۱۴۰۲ نیز در نظر گرفته شده است.

انصاری شناسایی و بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی، به‌روزآوری اطلس مناطق و تهیه اطلس جامع محیط زیست شهر تهران و بارگذاری در رصدخانه شهر تهران، همچنین طراحی سامانه پایش کیفی شبکه جمع آوری آب‌های سطحی شهر تهران را از برنامه‌های ۱۴۰۰ شهرداری تهران در حوزه محیط زیست برشمرد و گفت: شناسایی عوامل بوی نامطبوع شهر تهران و ارائه راهکارهای کنترل و رفع آن و تدوین برنامه عملیاتی احیای ساختار و میراث طبیعی شهر تهران و پیرامون آن، چاپ کتابچه «راهنمای شناسایی گونه‌ها حیات وحش شهر تهران از دیگر برنامه‌های این اداره کل است.

وی از راه‌اندازی سامانه ارزیابی اثرات زیست‌محیطی پروژه‌ها و تدوین نظام‌نامه ارزیابی اثرات زیست‌محیطی پروژه‌های شهرداری تهران استقرار نظام مدیریت محیط‌زیست (ISO۱۴۰۰۱:۲۰۱۵) در ۵ معاونت، سازمان و شرکت و انجام مطالعات بررسی وضعیت محیط زیست شهر تهران (SoE) خبر داد و گفت: انجام مطالعات تاب‌آوری اکولوژیک شهر تهران و ابلاغ و راهبری پروژه محله سبز همچنین راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست با مشارکت ستاد مدیریت محله از دیگر برنامه‌های این اداره کل است.

انصاری به تهیه دستورالعمل اصناف سبز (سوپرمارکت، داروخانه، میوه فروشی، …) و تهیه دستورالعمل اجرایی ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف در شهرداری تهران نیز اشاره کرده و گفت: همکاری در راه‌اندازی ایستگاه مترو محیط‌زیستی با همکاری شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه از دیگر برنامه‌های ما در سال پیش رو است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.