×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

بخشی از لیست پیشنهادی برای انتصابات شهرداری این هفته منتشر می شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی، در حاشیه حضور در شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: طرحی که در دستور کار شورا بود، پیرامون کم کردن مدت زمان اعطای مجوز ساخت و ساز است که ما به عنوان شهرداری نظراتی داشتیم که منجر به بازگشت طرح برای بررسی بیشتر شد. تلاش ما و شورا برای کم کردن این زمان است اما تاریخ دقیق بررسی و تصویب این لایحه مشخص نیست.

وی درباره انتصابات شهرداری افزود: آنچه اتفاق می‌افتد شایستگی است اما اصل این است که نقطه شروع از درون شهرداری باشد. خوشبختانه کانون ارزیابی نیز شروع شده و بیش از ۴۰ نفر ارزیابی شده‌اند و اسامی انتصابات نیز اغلب از میان افراد درون شهرداری است.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا این اسامی این هفته منتشر می‌شود یا خیر عنوان کرد: ان‌شاءالله بخشی از آن این هفته منتشر می‌شود.

زاکانی در پاسخ به این سوال که شایعات مطرح شده در فضای مجازی درباره انتصابات شهرداری تا چه میزان صحت دارد نیز بیان کرد: وقتی لیست منتشر شود مشخص خواهد شد و معیار ارزیابی ما نیز شایستگی است.

وی بیان کرد: موضوع مدیران یک ساله بسیار جدی است چراکه همه قرار است یک سال مورد بررسی قرار گیرند و عملکرد همه مدیران و کارمندان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. امیدوارم همه کسانی که حکم یک ساله آنها زده می‌شود، در سال‌های آینده نیز در منصب مدیریتی باشند اما باید بدانند که ما با همه جدی هستیم و برای همه روزها باید برنامه داشته باشند.

شهردار تهران درباره بدهی‌های شهرداری نیز تصریح کرد: نمی‌دانم برخی بر چه اساسی صحبت می‌کنند اما رقم بدهی‌هایی که بنده مطرح کردم بر اساس گزارش معاونت برنامه و بودجه بوده و ۶۹ هزار میلیارد تا پایان سال ۹۹ است و تا پایان سال ۱۴۰۰ باید ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سود بانکی باید بدهیم.

زاکانی با اشاره بر مطالبات شهرداری از دولت عنوان کرد: برای طلب‌های شهرداری از دولت نیز در حال تشکیل کار گروه هستیم اما میزان دقیق طلب‌ها مشخص نیست چراکه بخشی از آن گمانه زنی است، اما در جلسه‌ای با آقای حناچی شهردار سابق تهران، ایشان رقم ۵۷ هزار را در موضوع مطالبات مطرح کردند که باید این رقم هم مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال که آیا مگا پروژه‌ها در این دوره ادامه خواهند داشت یا خیر بیان کرد: مگا پروژه‌ها حتماً خواهند بود اما تنها در قالب کالبد شکل نخواهد گرفت بلکه در قالب پروژه‌های نرم که ناظر به روح و موضوعات اجتماعی شهر است نیز خواهد بود. در کنار آنها نیز پروژه‌های جدی داریم که بتواند کالبد شهر را ارتقا دهد. در زمینه کالبد شهر اقدامات خوبی انجام شده اما در مسائل نرم افزاری و روح شهر کم‌ترین کار انجام شده و ما می‌خواهیم توامان به این دو موضوع توجه کنیم.

زاکانی در پایان خاطرنشان کرد: بنده از همه اعضای شورای شهر و مدیران شهر درخواست اعطای رزومه کردم اما در نهایت فرآیند انتصابات نسبتی با اعضای شورای شهر نخواهد داشت.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.